Jak bezpiecznie wyprać pole dance’owe stroje?

Stroje na rurkę mają to do siebie, że przylegają bezpośrednio do naszego ciała, które dodatkowo się poci, ponieważ używamy ich w ekstremalnych warunkach rurkowych. Idąc dalej, nasze ciuchy wymagają częstego prania. Ale jak to zrobić, żeby nie zniszczyć naszych perełek?

Pranie ręczne czy pralka?

W wielu przypadkach możemy spotkać się z zaleceniem, aby stroje do pole dance prać ręcznie. Ten sposób jest zdecydowanie polecany przy zdobieniach, które łatwo mogłoby ulec zniszczeniu podczas prania w pralce. Wszelkie kamienie, błyskotki czy nawet dodatkowe małe paseczki mogą nie nadawać się do prania automatycznego.

Większość strojów pole dance można mimo wszystko uprać w pralce. Należy pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach.

Temperatura i wirowanie

Przede wszystkim trzeba zapamiętać, że pole dance’owe ciuchy nie lubią gorących klimatów. Odpowiednią temperaturą do prania będzie 30 stopni. Co więcej, warto na chwilę zapomnieć o wirowaniu i zostawić je na rurkę. Ciuchów nie należy wirować, ponieważ mogą ulec uszkodzeniu.

Dodatkowo warto sprawdzić, jakie programy oferuje nasza pralka. Najbardziej odpowiednim będzie delikatny program, np. pranie ręczne. Czyli niby w pralce, a jednak ręcznie 😊 Inne programy do delikatnego prania również powinny sobie z tym poradzić.

Jak zadbać o jakość?

Aby nasze ciuchy utrzymały się w bardzo dobrym stanie jak najdłużej, to należy pamiętać o prawidłowych ustawieniach pralki, ale także o prawidłowym przygotowaniu strojów do prania. Przede wszystkim zasada z nie łączeniem ciemnych i jasnych dotyczy również strojów pole dance. Można pokusić się o dodatkowe oddzielenie kolorowych, jednak z doświadczenia wiem, że wystarczy podział na jasne i ciemne.

Przy topach zwróć uwagę na obecność wkładek. Najlepiej, kiedy wkładki w topie są wyjmowane – wtedy najlepiej usunąć je przed włożeniem do pralki. Wkładki po praniu mogą się zdeformować, a to wpłynie na wygląd stroju, ale także na Twój komfort ćwiczeń.

Czytaj etykiety

Najważniejsze pozostaje bez zmian – najlepiej zapoznać się z instrukcją prania po zakupie stroju. Wiele firm zaleca jedynie pranie ręczne, ale zarówno ja (po doświadczeniu z kilkoma firmami) oraz marka Pole Addict przyzwalamy na pranie w pralce w odpowiednich warunkach.

Można by dodać opis: „Pierzesz na własną odpowiedzialność”, ale w zachowaniu odpowiedzialności pomoże Ci ta rozpiska. Spisz, naucz się i zapamiętaj na przyszłość. Teraz żadne pranie nie będzie Ci straszne.

Skoro już wiesz, jak zadbać o prawidłowy wygląd i długie życie naszych strojów na rurkę, to możesz wybrać się na kolejne zakupy. Wpisując kod marzecnarurce15 w koszyku sklepu Pole Addict dostaniesz 15% zniżki na zamówienie. Na stronie pojawiło się kilka nowości, dlatego pora je sprawdzić!

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!