Majtki czy spodenki – co wybrać na trening?

Zawsze kwestia nazewnictwa dołu od stroju do pole dance była dla mnie zagadką. Z jednej strony można by powiedzieć „spodenki”, jednak zwykle moje doły były za bardzo wycięte. Wtedy skłaniałam się bardziej do „majtek”, ale jak tu nazywać część garderoby, w której widzą mnie ludzie tak samo, jak część, w której raczej nie powinni mnie widzieć? Następne w kolejce są „szorty”. No ani tak ani nie, ale z braku laku zostałam przy tych szortach. Nazewnictwo jest tutaj sprawą drugorzędną. Najważniejsze jest pytanie – co wybrać na trening pole dance?

A dół coraz krótszy…

Kiedyś, kiedy prawie nikt nie wiedział, co to jest ten cały „pole dance”, to większość z nas na swój pierwszy trening przychodziła w legginsach. I w tym do tej pory zupełnie nie ma nic złego, bo przecież pierwsze zajęcia to tylko chodzenie dookoła rurki, cyrkle i podstawowe spiny. Jednak znajomość naszego sportu trochę się poszerzyła i większość wie już, że pole dance = odsłonięte nogi.

Zostańmy jednak przy tych legginsach. Wesoło przychodzisz sobie w nich na pierwsze zajęcia, ale instruktorka mówi, że na kolejne to już raczej coś krótszego. No dobra. Wracasz do domu i na kolejny trening szykujesz kolarki. Chwyt pod kolanem fajny, ale na rurce to Ty raczej nie usiądziesz. Kolejne zajęcia, to kolejne szorty – tym razem zwykłe, takie jak na lato. (Nadal trzymam w szafir swoje pierwsze gacie z Gatty <3) Okej! W tym da się ćwiczyć. Tak mijają Ci kolejne lekcje, kiedy przy flamingu to przydałoby się trochę więcej ciała oprzeć na rurce. Dobra, w takim razie zakup bardziej odważny – pół pośladka na wierzchu. Jak tak do ludzi wyjść, to ja nawet nie wiem. A potem? Panie, potem to już cała dupa na wierzchu.

I wracamy na Ziemię. Właśnie przetrwałeś mój humorystyczny opis mnie samej, ale najczęściej tak wygląda ewolucja pole dancerki.

Czego potrzebujesz?

Tak naprawdę idealną odpowiedzią na pytanie: „Jakie szorty wybrać na trening pole dance?” jest – „TO ZALEŻY”. Możesz wybrać kolarki, kiedy wiesz, że nie będziesz potrzebowała siadać na rurce. Możesz wybrać nawet legginsy, jeśli wiesz, że dzisiaj będziesz bardziej „koło” niż „na” rurce. Ale jak wybrać pomiędzy szortami, które praktycznie niczym się nie różnią?

Przede wszystkim – stan

Pierwszą rzeczą, na którą ja zwracam uwagę jest stan szortów. Nie „stan”, jako zużyte lub niezużyte hehe, ale „stan”, jako wysokość. Szorty do pole dance spotkasz z niskim, średnim lub wysokim stanem. Możemy to sobie przetłumaczyć, jako:

  • Niski stan – pod pępek
  • Średni stan – pępek zakryty
  • Wysoki stan – ponad pępek

Wszystko kręci się tu wokół pępka, ale przekładając na nasze – stan wysoki jest chyba najczęściej wybierany bo zazwyczaj ładnie zakrywa i wysmukla brzuch, który dla większości kobiet nie spełnia ich oczekiwań. Niski stan to jest zdecydowanie wygodny, kiedy mamy figury, przy których przydaje się dobre trzymanie na brzuszku. Sama ich nie lubię, bo zawsze mam wrażenie, że jak się gdzieś za bardzo przykleję do rurki, to mi spadną. Na 99% tak by się nie stało, ale nie przetłumaczysz. Stan średni jest tak naprawdę pogodzeniem tych dwóch, chociaż mam wrażenie, że spotykany jest coraz rzadziej.

Po drugie – długość/wycięcie

Ciężko mówić o długości nogawki, kiedy jej praktycznie nie ma 😊 Dlatego częściej posłużymy się tu słowem wycięcie. Mimo wszystko, można wyróżnić tu cztery rodzaje szortów:

  • Dłuższa nogawka – trochę jak kolarki, ale krótsze
  • Nogawka „spodenkowa” – typowe letnie szorty, czyli zasłaniające pupę
  • Wycięcie do połowy pośladka – szorty z wycięciem do połowy, czyli trochę już coś pokazujesz, a trochę nie
  • Głębokie wycięcie – wycięcie, które odsłania więcej niż połowę pośladka

I tak naprawdę, każdy z tych rodzajów będzie dobry na zajęcia pole dance, a wybór tych odpowiednich zależy jedynie od Twoich preferencji – czyli w czym Ci będzie wygodnie i co Ci się podoba.

Na ostatnim miejscu – upiększenia

W tej kategorii zmieścić możemy właściwie wszystko, ale szczególną uwagę warto zwrócić na paseczki oraz marszczenie na pupie. Te dwa zabiegi są obecnie stosowane najczęściej. Ich obecność lub brak to jedynie dodatek, który raczej nie zmieni Twojego komfortu, a jedynie poprawi walory estetyczne.

Dla każdego coś dobrego

Oferta szortów na polskim rynku jest wystarczająco szeroka, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W Pole Addict do wyboru masz aż 6 kategorii szortów, które mogą spełnić Twoje wymagania. Wszystkie wyżej przeze mnie opisane znajdziesz właśnie tutaj.

W świecie idealnym mogłabyś mieć każde szorty i zakładać je zgodnie ze swoim aktualnym humorem. W naszym świecie zapewne wybierzesz jeden czy dwa modele, które zostaną Twoimi ulubionymi i zawsze będziesz wiedziała, którą kategorię odwiedzić. Ale kto wie, co jeszcze wymyślą?

Pamiętaj, że z kodem marzecnarurce15 dostaniesz 15% zniżki na całe zamówienie – nie tylko na szorty 😊

A skoro mowa o szortach, to pamiętaj o odpowiednim topie – klikaj tutaj.

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!