Wybierz rozmiar  – największa zagadka pole dancerki

            Ach, która z nas nie kupowała stroju na rurkę i nie zastanawiała się nad tym, który rozmiar będzie odpowiedni. Nasze ciuchy cechują się tym, że są trochę jak bielizna, czy strój kąpielowy. Zakrywają właściwie tylko to, co zakryć powinny, więc muszą być dobrze dopasowane. A kto próbował poznać swój idealny rozmiar biustonosza, ten wie, o czym mówię.

Rozmiary (nie tylko strojów na rurę, ale właściwie wszystkich ubrań) są jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, na co trafisz.

Krok pierwszy – poznaj swoje wymiary

            Kupując strój na rurkę możesz się kierować kilkoma wytycznymi. Bardzo często pytamy o rozmiar osobę, która posiada dany strój i dzięki temu staramy się dopasować strój na oko do swojego ciała. Czasem ten sposób się udaje, a czasem zupełnie nie. Czasem mamy możliwość zamówienia stroju na wymiar i wtedy mamy pewność, że będzie dopasowany. Najczęściej powinnyśmy korzystać jednak z tabel rozmiarów na stronach producenta.

            Jednak sprawa wcale nie jest tak prosta, jak mogłaby się wydawać. Większość sklepów posiada oddzielną stronę lub zakładkę z tabelą rozmiarów, czasem są one umieszczone bezpośrednio pod danym towarem, ale nierzadko znalezienie takiej tabeli graniczy z cudem. Wielokrotnie pisały do mnie dziewczyny z poradą na temat rozmiaru, a ja sama nie mogłam znaleźć tabeli na stronie danego sklepu. Jednak warto poświęcić temu chwilę i znaleźć taką tabelę, bo właśnie z nią będziesz porównywać swoje wymiar. Najpierw warto je poznać.

            Do tego potrzebny będzie przede wszystkim metr krawiecki. Najważniejsze wymiary, jakie powinnaś znać to obwód w biuście, obwód pod biustem, obwód w talii oraz w biodrach. Dodatkowe bardziej szczegółowe wymiary to wysokość od linii pod biustem do ramienia oraz wysokość od krocza do talii czy bioder (w zależności od stanu spodenek).

Krok drugi – tabela rozmiarów

            Od teraz tabela wymiarów powinna być Twoim wyznacznikiem każdego stroju. Jest to bardzo pomocne, choć czasem wymiary mogą nie być miarodajne. Mimo wszystko, właśnie tym powinnaś się kierować przy wyborze kolejnego stroju do pole dance.

            Za przykładową tabelę rozmiarów posłużą mi te dostępne na stronie Pole Addict. Muszę przyznać, że przygotowując ten post sama się zdziwiłam, jak dobrze zrobione są te tabele. Posiadają wszystkie potrzebne wymiary i co więcej, są zrobione dla każdego dostępnego na stronie modelu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ inaczej układać się będzie top typu braletka, a inaczej top o prostym kroju. Co jeszcze jest istotne – w takich tabelach wymiary mogą być podane na płasko lub w obwodzie. Jeśli są podane na płasko to możesz zmierzyć swój inny top lub taki pomiar na płasko pomnożyć x2. Wtedy otrzymasz wartość w obwodzie.

Co robimy? Bierzemy swoje wymiary, porównujemy je z tymi na stronie i wybieramy rozmiar, który będzie nam najbardziej pasował. Tabela może nie podać idealnie Twojego rozmiaru. Przykładowo, możesz mieć pod biustem x cm i wychodzi rozmiar S, ale w biuście masz y cm i wychodzi rozmiar M. W takiej sytuacji warto zapytać sklep, jaki rozmiar będzie bardziej odpowiedni.

Krok trzeci – bądź odważna

            Nawet , jeśli sprawdzisz swój rozmiar z tabelą i wszystko wychodzi idealnie, to w rzeczywistości może się okazać inaczej. Dlatego właśnie musisz wykazać się odwagą zamawiając strój przez Internet. W takich sytuacjach warto wiedzieć, czy masz prawo do zwrotu lub wymiany towaru i w jakim czasie powinnaś tego dokonać.

Warto przypomnieć, że stroje na rurkę muszą być dobrze dopasowane, więc warto dobrze sprawdzić rozmiar, przymierzyć na żywo (jeśli masz taką możliwość) i sprawdzić czy przysługuje Ci prawo do zwrotu lub wymiany towaru. A jeśli masz dodatkowe pytania, to warto napisać do sklepu i liczyć na odpowiedź 😊

Z kodem marzecnarurce15 macie 15% zniżki na całe zamówienie w Pole Addict!

A jak ominęłaś post o wyborze odpowiedniego modelu topu, to znajdziesz go tutaj.

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!