Uwierz w siebie!  I wyglądaj tak, jak chcesz.

Za nami Dzień Kobiet. W tym roku trochę inny, bo sytuacja, która dzieje się dookoła nas zmusza nas do innego spojrzenia na codzienność. Chciałoby się powiedzieć, że każdy dzień powinien być dla Ciebie dniem Kobiet. Ale tak naprawdę warto powiedzieć więcej. Każdy dzień powinien być dniem każdego z nas. A każdy trening pole dance powinien być przyjemnością.

Ciało w pole dance

Pole dance jest o tyle specyficzny sportem, że wymaga od nas odsłonięcia większej części ciała, co pozwala na dobre trzymanie się rurki. Niby nie ma w tym nic dziwnego. Przecież akrobatki, gimnastyczki czy nawet siatkarki nakładają równie wycięte stroje. A jednak to my musimy zmagać się z komentarzami dotyczącymi naszych odsłoniętych ciał. Dlaczego?

Do głowy od razu przychodzi najprostsze wytłumaczenie, czyli striptiz. Jesteśmy tylko ludźmi i zazwyczaj nasz mózg działa na zasadzie schematów i skojarzeń. Rura = striptiz, a laska na rurze = striptizerka = podtekst erotyczny. Jak do tego dojdą jeszcze szklanki to takie porównanie jest murowane.

Co więcej, jaki obraz kobiety tańczącej na rurze maluje się ludziom w głowie? Oczywiście piękna, zgrabna, smukła z długimi nogami. Jeżeli choć trochę odbiegasz od tego wyimaginowanego opisu to po prostu nie powinnaś tego robić. Ale… Dlaczego?

Pole dance przyjmuje każdego

Dla rury nie ma znaczenia jak wyglądasz, jakiej jesteś płci, wyznania czy ile ważysz. W przeciwieństwie do ludzi. Dla nich to może mieć znaczenie, ale nie zajmujemy się teraz nimi, tylko rurą. Pole dance jest dla mnie bardzo otwartym środowiskiem. I choć czasem słyszy się nieprawdopodobne historie, gdzie dziewczyny są olewane albo wyśmiewane na sali to mam nadzieję, że są to pojedyncze przypadki. W większości nasze środowisko jest bardzo zżyte, przyjazne i otwarte na każdego.

W pole dance możesz odkryć siebie na nowo, uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Zobaczyć, na ile Cię stać i co jesteś w stanie zrobić z pomocą swojego ciała. Twoje ciało musi jednak z czasem zostać nieco odkryte, a Ty powinnaś czuć się z nim dobrze i być z niego dumna. To ono pozwala Ci robić te wszystkie niesamowite rzeczy na rurce.

Trening a wstyd przed pokazaniem ciała

Na treningu spotykasz wiele osób, które mogą być całkowicie różne. Jedne są wysokie, inne niskie, szczupłe, wysportowane i bardziej przy kości. Czy właśnie te określenia powinny nas definiować?

Zupełnie nie. Oczywiście kwestia wstydu na zajęciach jest bardzo powszechna. Początkowo możemy mieć opory przed zdjęciem części ubrań, dlatego nie warto robić nic na siłę. To Ty masz się czuć dobrze podczas treningu. Z czasem ta bariera trochę się przełamuje. Nie bez znaczenia jest tutaj atmosfera, jaka panuje na sali, a za nią w większości odpowiada instruktor. Na moich zajęciach nie ma miejsca na krzywe spojrzenia, obgadywanie czy określanie kogokolwiek za pomocą jego wyglądu. Przychodzimy na zajęcia raz, czasem dwa razy w tygodniu, żeby się od tego oderwać. W dobrej i bezpiecznej atmosferze, gdzie mamy przestrzeń do bezwstydnego pokazywania siebie. I ja to szanuję.

Nawet jak zdejmiemy już legginsy i koszulkę, to dalej możemy mieć opory przed wyglądaniem tak, jak naprawdę chcemy. Podziwiasz pięknie wycięte majtki na pośladkach, ale uważasz, że Twoje nie są idealne, więc z nich rezygnujesz. Koniec z tym. Sama bardzo długo starałam się ukrywać każdą niedoskonałość mojego ciała. Kiedy zostałam instruktorem strach przed oceną był jeszcze większy, bo przecież powinnam być dobrze zbudowana, silna i bez żadnej skazy. A zdecydowanie tak nie wyglądam.

Moja otwartość na samą siebie i swoje ciało rozwijała się w czasie. Kiedy zaczynałam trenować byłam jeszcze szczupłą nastolatką. Potem trochę mnie przybyło, ale widzę to dopiero teraz, kiedy znowu trochę mnie ubyło. W tym wszystkim jedno pozostawało niezmienne – rura i moje umiejętności. Niezależnie od mojego wyglądu mogłam wykonywać najróżniejsze elementy. Zmieniał się tylko mój zewnętrzny obraz.

Uwierz w siebie!

Uwierz w siebie i swoje możliwości. Nie są one zależne od Twojego wyglądu. Jeśli chcesz założyć na trening mega wycięte majtki to załóż! Chcesz założyć top z wycięciem na plecach? Śmiało. Skończmy z dopasowywaniem ubrań do siebie, a zacznijmy dopasowywać ubrania do nas.

Wybieraj i ubieraj!

Różnorodność ciuchów pole dance’owych na rynku jest obecnie bardzo duża. Właściwie bez większego problemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Tak samo jest w Pole Addict. Dodatkowo pomocny jest podział na kategorie, zarówno w topach, jak i w majtkach. Od razu możesz określić, jakie modele najbardziej Cię interesują i wybierać spośród nich.

Nie będziesz wiedzieć, czy jakiś model będzie wyglądał na Tobie dobrze, dopóki go nie przymierzysz! Pamiętaj, że zamówione produkty zawsze możesz zwrócić lub wymienić. Jest to bardzo ważne, ponieważ niektóre firmy nie przyjmują zwrotów, a jednak na odległość trudno jest określić, czy tak przylegające ubranie będzie dla Ciebie odpowiednie.

Eksperymentuj, szukaj i odkrywaj siebie na nowo.

Z kodem marzecnarurce15 dostaniesz dodatkowo 15% zniżki na wszystko!

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!