Jak wybrać odpowiedni top?

            Zwykło się mówić, że pole dance można ćwiczyć w sumie we wszystkim. Z jednej strony – zdecydowanie tak. Na początku wiele dziewczyn ćwiczy nawet w koszulkach. Jednak z czasem pole dance staje się bardziej wymagający i pojawia się potrzeba odkrycia większej części ciała. Z czasem my też bardziej wciągamy się w pole dance i zwykłe sportowe topy przestają nas interesować. Co jest lepszego dla pole dancerki, niż top stworzony z myślą o niej? Wygodny i dodatkowo piękny.

Krok pierwszy – wybór marki

               Zapewne Twoim pierwszym krokiem przy jakichkolwiek zakupach odzieżowych jest wybór sklepów czy marek, które chcesz odwiedzić. Wiele z nas ma już swoje ulubione marki i wie, gdzie znajdzie najlepsze spodnie czy koszulę. Podobnie dzieje się podczas wyboru stroju na rurkę. Obecnie wybór marek na naszym pole dance’owym rynku stał się bardzo szeroki. Zostajemy zasypani reklamami, zdjęciami, kodami rabatowymi i sami nie wiemy, co wybrać.

Jak znaleźć markę idealną dla siebie? Niestety, nie ma na to jednego sposobu. W większości przypadków znajdujemy to, co nam się podoba albo korzystamy z czyjegoś polecenia. Jednak to, co sprawdziło się u innych nie musi podobać się Tobie. W tym wypadku trzeba po prostu… Próbować.

To oczywiście nie oznacza, że jak zamówicie strój z jednej marki, to z innej już nie możecie. Możecie i sama do tego zachęcam. Każda pole dance’owa marka ma trochę coś innego do zaoferowania i to od Ciebie zależy, co wybierzesz.

Jaki model będzie dla mnie odpowiedni?

            Chciałabym, żeby wybieranie topu czy całego stroju było tak proste – kupuję to, co mi się podoba. W rzeczywistości trzeba podejść do tego bardziej racjonalnie. Każda marka oferuje trochę inny asortyment, a tym samym inne modele topów. Każda z nas ma za to zupełnie inną budową, na którą może pasować trochę co innego. Pierwszym, co przychodzi mi do głowy jest chociażby rozmiar biustu czy szerokość barków. Wiele z nas wybiera top patrząc na te kryteria. Przy większym biuście poszukujemy topów, które będą wszystko dobrze trzymały. Niekiedy dziewczyny o większych barkach wolą wybierać topy, które nie będą ich dodatkowo wizualnie poszerzać. I to wszystko jest okej! To Ty masz czuć się w tym dobrze, komfortowo i dodatkowo pięknie!

Jako przykład różnych modeli topów posłuży nam marka Pole Addict. Wchodząc na stronę, w zakładce TOPY, znajdziecie kilka podstron z różnymi modelami topów. Stąd, możemy wyróżnić:

  • Topy z odkrytymi plecami – dla uwydatnienia tej części ciała i lepszego trzymania.
  • Topy asymetryczne – głównie walory estetyczne, ale odkryte ramię przy shoulder mountach jest mile widziane.
  • Z regulacją pod biustem – dla lepszego dopasowania topu i ochrony przez przesuwaniem.
  • Ramiączka z regulacją – lepsze dopasowanie topu do Ciebie.
  • Topy o kroju bokserki – dla tych, którzy wolą się zakrywać niż odkrywać.
  • Topy LAND – z wycięciem w okolicach biustu, dla tych bardziej odważnych.

Wybór jest jak widać spory. Jak wybrać stąd ten, który będzie odpowiedni dla mnie?

Wygoda czy wygląd?

            Przede wszystkim rodzi się pytanie, co jest ważniejsze – wygoda czy wygląd? Oczywiście tutaj jedna odpowiedź powinna być prawidłowa, czyli WYGODA i komfort podczas treningu. Powinnaś wybrać taki top, w którym będziesz czuła się dobrze i miała pewność, że nic nie przesunie się podczas najbardziej intensywnych ćwiczeń. Jeśli do tego wszystkiego będzie jeszcze dobrze wyglądał… To czego chcieć więcej?

No dobra, to skąd mam wiedzieć, czy dany top będzie wygodny? Przede wszystkim trzeba sprawdzić takie rzeczy jak krój i materiał. Dodatkowo, niektóre topy posiadają regulację w ramiączkach lub pod biustem.

Wybierając model dla siebie spójrz na górną część swojego ciała. Przede wszystkim piersi – czy są większe, mniejsze czy może asymetryczne? Plecy, barki – chcesz żeby były podkreślone czy raczej zakryte? To samo pytanie tyczy się biustu. Po takich wstępnych ustaleniach jesteś w stanie dobrać top idealny dla siebie.

Przy większym biuście dziewczyny poszukują czegoś, co będzie dobrze go podtrzymywać i nie będą musiały martwić się nagłym „wyskokiem”. Stąd najlepiej dobrać staniki bardziej zakryte, z dobrą regulacją pod biustem, albo z miseczkami na fiszbinach i dodatkową regulacją w ramiączkach.

Jeśli nie chcesz odsłaniać pleców, to wybieraj raczej zakryte topy, z większym uwydatnieniem przedniej części.

Ale tak naprawdę, czy nie mogę wybrać tego, co po prostu mi się podoba?

Postaw na siebie!

            Być może o tym wiesz, a być może nie, ale kilka lat temu podzieliłam się z Wami historią swojej klatki piersiowej. Zespół Polanda, na który cierpię, wpływa również na wygląd mojego biustu i czyni go mocno asymetrycznym. Dobór biustonosza czy topu zawsze był dla mnie koszmarem. Nigdy nie mogłam wybrać tego, co po prostu mi się podoba, bo zawsze coś gdzieś odstawało, albo nie było dobrze dopasowane. Tak samo było ze strojami na rurkę.

Kiedy zobaczyłam nową kolekcję Pole Addict, to zakochałam się w topie z regulowanymi ramiączkami The Bralette One Coral. Głowa mówiła, że to zły pomysł, bo cała asymetria będzie widoczna, a serce podpowiadało – kup! I kupiłam. Jasne, nie jest idealnie, ale dzięki regulowanym ramiączkom, mogę trochę bardziej dopasować top do siebie. Potem zakochałam się w topie z asymetrycznym ramiączkiem i obawy były takie same. Nadal czasem boje się, że coś gdzieś wyskoczy, ale czuję się dobrze i jestem szczęśliwa, kiedy patrzę w lustro. W końcu kupuję to , co po prostu mi się podoba.

Pamiętaj, że to Ty masz czuć się dobrze podczas treningu. Kupuj to, co Ci się podoba i nie przejmuj się tak opinią innych. Ty masz czuć się w tym dobrze i komfortowo. Nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Postaw na siebie!

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!