Czy EXOTIC jest dla mnie?

Większość osób swoją przygodę z pole dance rozpoczyna właśnie od „normalnych” zajęć na rurce. Po pewnym czasie, kiedy poznamy więcej figur czy stylów to przekonujemy się, co najbardziej do nas pasuje. A niektórzy od razu przychodzą z założeniem rozpoczęcia zajęć exotic. Skąd mam wiedzieć, że ten styl jest dla mnie?

Jakie mamy style pole dance?

Krótkie przypomnienie, jakie style wyróżniamy w pole dance:

  • Art
  • Sport
  • Exotic
  • Pole choreo

Tak naprawdę każdy z tych styli można by jeszcze bardziej podzielić na mniejsze style, jednak skupimy się szczególnie na jednym z nich – POLE EXO.

Co to jest POLE EXOTIC?

Pole dance Exotic to styl tańca wykorzystujący drążek pionowy, wykonywany w charakterystycznych butach na wysokim obcasie, tzw. „szklankach”. Na zajęciach zazwyczaj tańczymy sensualne choreografie, jednak nie jest to reguła. Wiele choreografii jest mocnych, niektóre odgałęzienia exoticu skupiają się tylko na trickach czy floorworku.

Przed zajęciami warto podpatrzeć, jak wyglądają takie zajęcia, chociażby na Instagramie. W Polsce exotic stoi na bardzo wysokim poziomie, więc warto zapoznać się z takimi osobami, jak Martyna Dominikowska, Olga Baidyuk, Berenika Nienadowska czy ktoś z młodszego pokolenia – Petycja.

Czego potrzebuję podczas zajęć?

Exotic wykonuje się w „szklankach”, jednak jeśli nie chcesz inwestować w zakup butów, to możesz ćwiczyć bez nich. Na pewno nie potrzebujesz ich podczas kilku pierwszych zajęć. Po tym czasie sama zdecydujesz, czy ten styl jest dla Ciebie i jakie buty wybierasz 😉

Niezbędne podczas treningu będą nakolanniki, ponieważ zajęcia charakteryzuje duża porcja floorworku, co zdecydowanie odczują Twoje kolana. Jeśli nie masz butów – warto ćwiczyć w skarpetkach, żeby nadać sobie poślizg. Koniecznie weź ze sobą wodę, ponieważ exotic to niezłe cardio!

Ale ja jestem sztywna!

Brak roztańczenia i poczucie bycia „drewnem” jest głównym powodem, dla którego boimy się spróbować swoich sił w exoticu. Jednak jak nauczyć się tańczyć, kiedy tego nie robimy?

Zajęcia pole exotic będą dobrą formą roztańczenia, a także nabranie pewności siebie. Jeśli chcesz poczuć się kobieco czy seksownie, to nie ma na to lepszego sposobu niż exotic!

Wszystkiego nauczysz się podczas zajęć, a z czasem płynność Twoich ruchów wzrośnie. Exotic jest dobrym sposobem na otwarcie nie tylko ciała, ale również głowy na nowe ruchy. Poznasz swoje ciało oraz jego możliwości.

A w co mam się ubrać?

Możesz ubrać się dokładnie tak samo, jak na zwykłe zajęcia pole dance. Z czasem na pewno poczujesz ten klimat i będziesz szukać bardziej exoticowych ciuchów 😊 Wybór na polskim rynku jest dość duży. A co znajdziesz w Pole Addict?

W sekcji poświęconej Exo znajdziesz wyselekcjonowane propozycje produktów, w których poczujesz się jak EXO QUEEN. Wśród nich znajdują się chociażby złote kolarki – ozłoć swoją pupę 😊 Znajdziesz też tutaj topy o kroku BIKINI czy majtki z paseczkami podkreślającymi pośladki.

Już wiesz, jak się przygotować do pierwszych zajęć, więc zostało tylko się na nie zapisać. Poznaj swój styl i odkryj siebie na nowo!

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!