Jak szybko, sprawnie i poprawnie złożyć rurkę?

Tak się zbierałam do tego tematu 3 miesiące, ale w końcu się udało! Dojrzałam do tej ważnej decyzji i najwyższa pora pokazać Ci, jak łatwo i szybko można złożyć rurkę firmy M-pole. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim, jeżeli wybrałaś rurkę rozporową składaną, to musiałaś mieć swoje konkretne powody. Moim było to, że taką rurkę mogę łatwo złożyć i przewieźć w każde miejsce. Będąc w domu, w Kielcach, składałam i rozkładałam rurkę do każdego treningu. Jest to bardzo wygodne, a przede wszystkim łatwe.

Dobranie odpowiedniej rurki

Pierwszym krokiem do złożenia rury jest oczywiście zmierzenie wysokości pokoju, w którym będzie stała rurka. Przy wyborze rury składanej mamy możliwość wybrania odpowiedniej ilości przedłużek. Musisz również dokonać wyboru czy ma to być rura chromowana czy malowana proszkowo, a następnie rurę zakupić. Przy tym punkcie istotna informacja jest taka, że korzystając z kodu ma05 dostajesz 5% rabatu na rurkę, ale nie tylko! Promocja obowiązuje również na materace czy inne akcesoria niezbędne podczas treningu. Wszystkie produkty znajdziesz na stronie M-pole. A więcej o wyborze rurki do domu możesz przeczytać tutaj.

Szybki poradnik, gdzie wpisać kod i ile możesz zyskać!

Montaż rurki

Wyobraź sobie, że dokonałaś już zakupu, rurka jest już u Ciebie, delikatnie wyjmujesz ją – piękną i lśniącą z opakowania… I co dalej? Kolejny krokiem jest oczywiście montaż Twojej nowej rurki w pokoju. Przed zabraniem się do tego z nastawieniem zawodowca, bardzo polecam przeczytanie dokładnie załączonej instrukcji. Znajdziesz tam nie tylko informacje o tym, jak zamontować rurkę, ale również to, jak o nią dbać czy też czego nie robić, żeby służyła Ci jak najdłużej. Do instrukcji dołączony jest również film na płycie CD. Jeżeli masz wejście na płyty CD to dobrze, jak nie – masz problem. Biorąc pod uwagę to, że wiele laptopów nie posiada już wejść na płyty, to takie rozwiązanie nie jest najlepsze. Dodatkowo, fajnie byłoby, gdyby film był nagrany w polskiej wersji językowej. Jednak nie załamuj się! Ja Ci tu wszystko ładnie wytłumaczę.

https://www.instagram.com/p/CAneDk8Jydl/

Montaż rurki (teraz już na serio)

Dobra, masz już rurkę, masz wybrane miejsce, wszystko gotowe. Możesz próbować montować rurkę w pojedynkę, ale na pierwszy raz bardzo polecam zaangażowanie pomocnika. Chłopaka, mamę, sąsiada… Wybór należy do Ciebie! Przy montażu bardzo ważne jest proste ustawienie rury, a przy tym przyda się pomocna dłoń. No i poziomica. Ona też może się przydać.

Krok 1: Ustaw podstawę w wybranym miejscu.

Jeżeli chodzi o ustawienie podstawy, to pamiętaj, że musi być to dobrze dobrane miejsce, gdzie będziesz miała wystarczającą ilość przestrzeni do treningu. Chyba, że nie boisz się uderzenia nogą w ścianę, to stawiaj, gdzie chcesz. Nie no żart, wszystko musi być bezpiecznie. Ważne – montujemy i demontujemy rurę zawsze na trybie statycznym! Bo jak będziesz to robić na obrotówce, to się zepsuje i tyle będzie z rury.

Krok 2: Wkręć przedłużki

Zaczynamy od najkrótszej przedłużki. Wkręcamy przedłużkę w prawą stronę, jednocześnie przytrzymując podstawę/przedłużkę, która znajduje się niżej. W moim przypadku montuję rurę na 3 przedłużkach. Zwróć uwagę na odpowiednie umieszczenie przedłużek. Najpierw montujesz najkrótszą, a następnie zostają dwie długie. Jedną montujesz tak, jak poprzednią, a z ostatniej wykręcasz taki czarny gwint rozporowy (nie do końca, ale tak, żeby zobaczyć dwie dziurki, przez które możesz przełożyć metalowy pręt do dokręcania). Na rozpór zakładasz dwie śruby – jedną nakrętkę konturującą (poniżej wspomnianych wcześniej dziurek w rozporze) oraz śrubę, do której na koniec możesz dokręcić nakładkę (aby zasłonić rozpór). Ważne – nałóż nakładkę przy wkręcaniu maksymalnie drugiej przedłużki, żeby nie musieć ponownie rozmontowywać rury. Dodatkowo sprawdź, czy nałożyłaś nakładkę w dobrą stronę, czyli dziurkami do góry.

Krok 3: Przykręcenie

Na rozpór nałóż górny talerz. Zacznij dokręcać gwint (w prawą stronę). Kiedy pomiędzy talerzem, a sufitem zostanie już mało miejsca (mniej więcej tyle, że możesz włożyć tam palce), sprawdzasz czy rura jest prosto ułożona. Najlepiej w tym momencie sprawdzi się poziomica, jeżeli jednak nie masz jej w domu, to niezbędne będzie oko drugiej osoby. Sprawdź ułożenie z każdej strony. Jeżeli rura stoi prosto, przyciśnij górny talerz do sufitu i dokręć rozpór. Sprawdź, czy rura jest dobrze przymocowana i skręć nakrętkę konturującą do przedłużki. Na koniec możesz przykręcić nakładkę do górnej śruby, dzięki czemu ukryjesz rozpór. Kilka razy sprawdź, czy rurka na pewno jest dobrze przykręcona. W ciągu kolejnych kilku dni dokręć rozpór, ponieważ może on się luzować, zanim dobrze ułoży się na stałe.

I to wszystko! W trzech prostych krokach złożyłaś swoją rurę i możesz przystąpić do treningu. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o rurkach M-pole, razem z krótką instrukcją składania. Przed zakupem warto zapoznać się z tymi informacjami, żeby wiedzieć, w jaki sposób czyścić rurkę i jak ją prawidłowo użytkować.

W razie jakichkolwiek pytań, pisz śmiało! M-pole również chętnie odpowiada na wszystkie pytania i rozwiązuje problemy.

A na rurkę…

Na domowym treningu też lubię dobrze wyglądać. Nic nie sprawdza się lepiej, niż strój stworzony z myślą o pole dance. Control – Workout Wear wypuścił właśnie nową kolekcję SECRET GARDEN, która według mnie spełnia oczekiwania każdej z nas. Znajdziesz tam wszystko – stroje z paseczkami, kolarki, szorty (zakrywające) czy body. Znajdują się tam stroje bardziej stonowane, ale także ładne, kolorowe printy. Co więcej, Control wprowadziło kolekcję MY EVENING, czyli komplety stworzone z myślą o zawodach, pokazach czy sesjach zdjęciowych. Są po prostu piękne!

https://www.instagram.com/p/CGE7My5Ma3G/

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!