Warszawa – Sky Pole Studio

Myślami krążę wokół zajęć w Warszawie i nie mogę wyjść z podziwu. Ilość szkół pole dance, w których możemy uczyć się od tak dobrych instruktorów jest oszołamiająca. Od razu wiedziałam, że podczas tego wyjazdu muszę odwiedzić studio Sky Pole Magdy Karasińskiej i spróbować zajęć exotic. Powiem szczerze – była to najlepsza godzina exoticu, jaką przeżyłam (ważne jest to, że przeżyłam).

Sky Pole Studio Warszawa
ul. Ostrzycka 2/4
Warszawa 04-035

https://www.facebook.com/SkyPoleStudioWarszawaOstrzycka/photos/a.345332819006758/553633031510068/

Od samego wejścia wiadomo, że wchodzimy do miejsca, gdzie króluje exotic. Przy samych drzwiach wita nas wysoka półka zapełniona pleaserami. Najróżniejsze modele i kolory, aż zapiera dech w piersiach. Następnie wita nas przemiła recepcjonistka, gdzie dopełniamy wszelkich formalności, jak wypełnienie ankiety zdrowia oraz oświadczenia COVID. Co ważne, jeżeli tak, jak ja, przyjedziecie do Warszawy albo po prostu wyjdziecie z domu bez nakolanników, które zdecydowanie są niezbędne na treningu, to nie macie się o co martwić. Studio oferuje możliwość wypożyczenia nakolanników za symboliczne 5 zł. Następnie przenosimy się do szatni, gdzie nie brakuje niczego. Są szafki, ławeczki, a nawet leżak. Oczywiście w dobie pandemii nie zostawiamy rzeczy w szafkach, tylko zabieramy je ze sobą na salę, a po zajęciach wychodzimy drugim wyjściem. Najważniejsze jest jednak to, co dzieje się na sali.

Jakie zajęcia oferuje studio?

Studio oferuje oczywiście zajęcia pole dance na kilku poziomach zaawansowania, które prowadzone są według autorskiego programu nauczania Magdaleny Karasińskiej. Dla fanów tańca w ofercie znajdują się zajęcia pole choreo. Znajdzie się również coś dla najmłodszych, ponieważ tutaj możecie zapisać swoje pociechy na zajęcia pole kids. Trzeba wspomnieć też oczywiście o zajęciach exotic, a tutaj w grafiku znajdziemy takie zajęcia, jak exotic easy, exotic flow czy exotic open. Nie ma rury bez rozciągania, dlatego warto wybrać się także na streching czy szpagaty&sznurki.

https://www.facebook.com/SkyPoleStudioWarszawaOstrzycka/photos/pcb.1499693346904027/1499679826905379/
https://www.facebook.com/SkyPoleStudioWarszawaOstrzycka/photos/pcb.1499693346904027/1499679820238713

Od kogo możesz się uczyć?

Kadra instruktorska stoi pięknymi i silnymi kobietami, dlatego polecam również stronę internetową studia, gdzie znajdziecie dokładne opisy i krótkie filmy każdej z instruktorek.

  • Magdalena Karasińska – właścicielka, pole kids, pole dance, exotic open, pole choreo, szpagaty&sznurki
  • Kinga Żelewska – pole dance, exotic total beginner
  • Anna Głuch – pole dance
  • Karolina Golon
  • Alicja Pakuła – pole kids, exotic open, streching

Cennik

Studio Sky Pole dzieli się na salę podstawową, która jest zaopatrzona w 13 rurek oraz salę Sky Pole Prestige, gdzie znajduje się 5 rurek. Obie sale mają oddzielne grafiki oraz cenniki. Jakie ceny panują w studio?

https://skypole.pl/cennik/
https://skypole.pl/cennik/

Jak wygląda trening?

Będąc w Warszawie wybrałam się na zajęcia exotic open, które prowadzi Magda Karasińska. Zajęcia rozpoczynają się oczywiście od rozgrzewki, która jest bardzo żwawa, skoczna, ale nie tak męcząca. Kończy się natomiast rozciąganiem, w przypadku tych zajęć było to rozciąganie do szpagatu. Następnie Magda przechodzi do najważniejszej części czyli choreo. Akurat trafiłam na nowy układ, dzięki czemu wszystkie uczyłyśmy się go od początku. Magda zwraca uwagę na szczegóły i dokładnie tłumaczy każdy element. Po kilku elementach łączymy wszystko razem i próbujemy z muzyką. Tak kilka razy, aż w końcu możemy zatańczyć wszystko z muzyką. Bardzo podoba mi się, że układy Magdy łączą w sobie naukę płynnych przejść, ale także fajnych exoticowych tricków. Magda zwraca również uwagę na to, że choreo powinno być nasze, nie musi być idealnym odwzorowaniem jej układu, ale przede wszystkim musimy dobrze się czuć i bawić. Po zajęciach zdejmujemy buty i rozciągamy zmęczone nóżki.

https://www.instagram.com/p/CFcsjMqjjYV/

PODSUMOWANIE

Magda Karasińska jest przemiłą i pełną energii osobą, która potrafi wydobyć z Ciebie ostatnie siły, a z zajęć wychodzisz przede wszystkim szczęśliwa. Studio jest pełne optymizmu, aż chce się tam przebywać. Co mi się bardzo spodobało, to oświetlenie w studiu. Oświetlenie jest sztuczne, ale istnieje możliwość wyboru tak wielu świateł, że możemy bez trudu dopasować odpowiednie do sytuacji. Magda jest profesjonalną trenerką, która naprawdę jest tam dla swoich kursantów. Jeżeli macie możliwość trenowania z Magdą to ja bardzo polecam! Już wiem, że wrócę tam jeszcze nie raz!

Podczas tego wyjazdu byłam również w studiu Warsaw Pole Dance Center, a jeżeli chcesz przeczytać o innych studiach w Warszawie to zapraszam do Pole and more oraz Szczęście by Maria Rozbicka.

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!