Jaką rurkę do domu wybrać?

Ten temat zawsze wraca jak bumerang. Czy rurka w domu jest potrzebna, czy to się w ogóle opłaca? Trochę już o tym pisałam, chociażby w tym poście. Jednak rynek pole dance ciągle się zmienia, dlatego postanowiłam jeszcze raz podjąć ten temat i rozważyć, czy rurka w domu jest dobrym pomysłem i co najważniejsze – jaką wybrać?

Czy na pewno potrzebuje rurki w domu?

To jest najważniejsze pytanie, jakie musisz sobie zadać, przy decyzji o kupnie rurki do domu. Wszystko zależy tak naprawdę od Twoich potrzeb i chęci. Możesz usłyszeć mnóstwo historii o tym, jak rurki zakupione do domu stoją kilka lat nieruszone. W czasie pandemii na pewno każda nieużywana rurka w końcu zaczęła żyć, ale (całe szczęście) epidemia nie zdarza się za często. Nie musisz się przygotowywać na nagłe zamknięcie studiów pole dance, to po co Ci właściwie ta rurka?

Przede wszystkim rurka daje możliwość zrobienia własnego treningu, kiedy tylko masz na to ochotę. Nie każdy ma takie możliwości finansowe, żeby chodzić na rurkę do studia kilka razy w tygodniu i w takim wypadku rurka w domu ratuje sytuację. Chodząc do studia chociaż raz w tygodniu możesz robić dodatkowe treningi w domu. Pamiętając oczywiście o własnym bezpieczeństwie – nowe figury najlepiej wykonywać pod okiem doświadczonego instruktora.

Przyjmujemy, że rurka w domu jest Ci potrzebna i zastanawiasz się, co wybrać.

Montaż rurki w domu

Najważniejszą kwestią przy wyborze rurki jest dobór jej sposobu montażu do możliwości Twojego miejsca zamieszkania. Masz trzy możliwości:

  • rurka montowana na stałe
  • rurka składana rozporowa
  • stage

Pierwsza opcja – rurka montowana na stałe – jest na pewno najbezpieczniejszą opcją, ponieważ szansa na to, że rurka się przewróci jest naprawdę znikoma. Jednak przy wyborze tej opcji musisz przede wszystkim mieć możliwość wiercenia w suficie, co często jest niemożliwe w wynajmowanych mieszkaniach. Dodatkowo musisz mieć dookoła wystarczającą ilość miejsca, bo jak już zamontujesz to koniec. Tak będzie stała.

Druga opcja, czyli rurka składana rozporowa jest dobrą opcją w przypadku, kiedy nie masz możliwości wiercenia w suficie. Dodatkowo sam montaż takich rurek jest niezwykle szybki i prosty, dlatego możesz ją wielokrotnie składać i rozkładać w różnych miejscach. Kwestia bezpieczeństwa jest tutaj dość sporna. Z jednej strony możesz naoglądać się tych śmieszno – przykrych filmików, kiedy rurka się odczepia, co jest dość niebezpieczne, a z drugiej strony, jeszcze nie słyszałam, żeby komuś naprawdę się coś takiego przydarzyło. Mam już drugą rurkę rozporową i jeszcze żyję.

Opcja trzecia, czyli stage jest równie dobry, kiedy nie chcesz lub nie możesz postawić rurki montowanej na stałe. Dodatkowo stage ma tę zaletę, że możesz go postawić dosłownie wszędzie, dlatego idealnie nada się na pokazy czy sesję w plenerze. Mnie osobiście stage trochę przeraża, zawsze mam wrażenie, że się przewróci na jedną stronę.

Materiał i średnica

Rurki są wykonane z różnych materiałów, a trzy główne, to:

  • malowane proszkowo (kolorowe)
  • chromowane (srebrne)
  • tytanowe (złote)

Wybór materiału zależy już tylko od Twoich preferencji. Rurki malowane proszkowo są bardziej przyczepne, tytanowe też są dość przyczepne, a najmniej – chromowane. Oczywiście wszystko zależy również od tego, na jakich rurkach trenujesz w studiu. Ja od początku trenuje na rurkach malowanych proszkowo, co nie jest najlepszą opcją, ponieważ teraz przy każdej próbie wejścia na rurkę chromowaną jest niezwykle ciężko. Pomału staram się przerzucać na rurki chromowane.

Średnica – tu też wszystko zależy od Twoich preferencji. Najczęściej wybieraną średnicą, która jest też dość powszechna na zawodach jest 45 mm. Do wyboru masz również 40 mm, 42 mm oraz 48 mm. Zawsze łatwiej przejść z większej średnicy na mniejszą niż na odwrót.

https://www.instagram.com/p/CAneDk8Jydl/

Twój budżet

Jeżeli masz nieograniczony budżet, to nie masz się czym martwić. Wiele z nas jednak patrzy na każdą wydaną złotówkę, dlatego szukamy czegoś dobrego w niewygórowanej cenie. Cena rurki zależy od wyżej wymienionych ode mnie elementów, dlatego teraz przytoczę Ci kilka propozycji.

Rurki montowane na stałe

Rurki montowane na stałe w tym momencie mają w Polsce dwóch najbardziej popularnych producentów – Sun Pole oraz M-Pole.

W przypadku Sun Pole cena za rurkę nierdzewną waha się od 1000 do prawie 2000 zł. Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj.

http://www.polesport.pl/index.php/pl/cennik

W przypadku M-Pole ceny są podobne. Obecnie najtańsza opcja w promocji wynosi 750 zł. Wraz z wysokością rurki, wzrasta jej cena, do 1650 zł.

https://www.m-poledance.pl/jednoczesciowa-rura-pole-dance-m-poleup

Rurka składana rozporowa

W przypadku rurek składanych najbardziej popularna jest firma M-Pole oraz zagraniczny X-Pole. Ja swoją starą i obecną rurkę posiadam z M-Pole i jestem bardzo zadowolona. Jest idealna na domowe warunki, a jej cena jest naprawdę korzystna. Tutaj podobnie wraz z wysokością rurki rośnie jej cena, ale maksymalnie do 680 zł.

https://www.m-poledance.pl/rura-pole-dance-skladana-chromowana-45-mm

Pssst… Co więcej, z moim kodem: ma05, dostajesz 5% zniżki na rurki i inny asortyment sklepu M-Pole. Skoro mówimy o rurkach, to moja zniżka obowiązuje na rurki składane 40 oraz 45 mm oraz rurki jednoczęściowe. Jak chcesz polatać, to możesz też kupić rurkę Fly Pole, na którą też obowiązuje zniżka. 5% zniżki na rurkę składaną, która obecnie kosztuje 460 zł, oznacza, że możesz ją kupić za 437 zł!

Wystarczy, że w pole KOD RABATOWY wpiszesz: ma05 i cena rurki zmniejszy się o 23 zł!

X-Stage

Cena X-stage jest naprawdę wysoka. Na sklepie Pole Form jej cena w promocji wynosi… 3249 zł. To już naprawdę sporo, ale możesz ją ustawić, gdziekolwiek zechcesz.

https://poleform.pl/x-pole-x-stage-lite

Podsumowanie – idę na zakupy!

Przedstawiłam Ci najważniejsze kwestie związane z wyborem rurki do domu. Mam nadzieję, że już wiesz, co będzie najlepszym wyborem dla Ciebie! Ja wybrałam rurkę M-Pole chromowaną, składaną i jestem zadowolona. Jeżeli też masz zamiar kupić rurkę składaną, to już teraz zdradzę Ci, że w najbliższym czasie pojawi się post poświęcony składaniu rurki.

Rurka w domu jest dużym ułatwieniem, ale pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Postaraj się wybrać miejsce, gdzie będziesz miała swobodę ruchów i pamiętaj o materacu.

A może masz już rurkę w domu? Wiesz już, jaką wybierzesz? Czekam na Twoje komentarze!

https://www.instagram.com/p/CBWK55Hppqi/

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!