Kiedy chcesz dobrze, ale wychodzi jak zwykle

Jeżeli jeszcze nie słyszałaś o oburzającej sytuacji, jaka miała miejsce na finale WOŚP na Śląsku, to znaczy, że… Nie wiem, to chyba po prostu dziwne.

Otóż, w niejakiej małej gminie Męcinka podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pokaz tańca na rurze. Tak, to właśnie to, co nazywasz „pole dance”, ale mówmy po polsku – po prostu taniec na rurze. Czasy się zmieniły, mam (albo miałam) wrażenie, że obecnie pole dance nie jest już czymś tak szokującym, ale jednak proszę Państwa. Jednak nie wyszliśmy ze średniowiecza.

Pozwolę sobie zacytować kilka wypowiedzi, które zostały umieszczone w tym artykule.

Finał WOŚP na Dolnym Śląsku obfitował w wiele atrakcji. Jednak tej, którą mogły podziwiać dzieci z gminy Męcinka, z pewnością nie spodziewał się żaden rodzic. Otóż przed publicznością „uzdolniona tancerka” zaprezentowała zwykły… taniec na rurze!

https://www.odkrywamyzakryte.com/final-wosp-i-pokaz-tanca-na-rurze/?fbclid=IwAR0jDdUzqdOY3w7JsBsnobrHFOT5sLwZH3x_vAOrmpquWOybKfURpRsD2Tc

Czujesz tę szpilę wbijaną głęboko pod skórę? „Utalentowana tancerka”. Ten cudzysłów… Naprawdę, aż mnie troszkę zakuło w serduszku. Ale tylko troszkę.

Na nagraniu widać skąpo ubraną kobietę, która wykonuje kilkuminutowy taniec na rurze przed zgromadzoną publicznością, złożoną w pierwszych rzędach głównie z dzieci.

https://www.odkrywamyzakryte.com/final-wosp-i-pokaz-tanca-na-rurze/?fbclid=IwAR0jDdUzqdOY3w7JsBsnobrHFOT5sLwZH3x_vAOrmpquWOybKfURpRsD2Tc

Zanim przejdziemy dalej, możesz sama kliknąć w linki umieszczone powyżej i przekonać się, jaki zwykły taniec na rurze wykonała skąpo ubrana kobieta.

Zwykły… taniec na rurze podczas finału WOŚP

No tak. Mieliście przyjemność oglądać zwykły taniec na rurze. Najwyraźniej istnieje podział na takie zwykłe i niezwykłe tańce na rurze. Tu „skąpo ubrana” Pani wykonuje ten zwykły, może o to to wielkie halo o nic? Może wszyscy liczyli na ten niezwykły? Było zbyt pospolicie?

W każdym razie, musisz pamiętać. Co byś na tej rurce nie wyczyniała, to i tak będzie zwykły taniec na rurze, rodem z klubów go – go. I możecie się tłumaczyć, że „pole dance to pokaz umiejętności taneczno-akrobatycznych, które w historii ludzkości sięgają wielu setek lat wstecz. Zapoczątkowano je w Chinach i Indiach”, ale oni i tak wiedzą lepiej.

Wszystko na oczach dzieci!

Wiadomo – WOŚP to wielkie Święto, w którym zawsze bierze udział mnóstwo dzieci. Oczywiście, z rodzicami. Rodzice są po to, żeby pilnować swoich dzieci, wychowywać i takie tam bzdety. Jednak nie wtedy, kiedy do akcji wkracza „skąpo ubrana kobieta”. Wtedy należy wyrazić swoje oburzenie, bo mój bombelek tam siedzi i na to patrzy! No zróbcie coś!

No niestety, to jest ten moment, kiedy sama bierzesz odpowiedzialność za swoje dziecko i decydujesz, czy będzie patrzeć na „zwykły taniec na rurze”, czy też nie.

Nieśmiało przypomnę, że dzieci również trenują pole dance i radzą sobie wyśmienicie. Dla nich to jest zabawa, zwykła aktywność fizyczna, to dorośli wkładają pole dance w ramy klubów go – go. Moja 5 – letnia siostrzenica zawsze jest pod wrażeniem, kiedy widzi zdjęcia czy filmy pokazujące pole dance. Oglądamy je razem i zawsze pyta, czy to ja. Kiedy ćwiczę, to chce ćwiczyć razem ze mną i wchodzić już tak wysoko, jak ja. Dzieci nie widzą w tym nic nieodpowiedniego, to Ty to widzisz.

O utalentowanych dzieciach trenujących pole dance, możesz przeczytać tutaj. A o samym pole kids, tutaj.

A do tego tak skąpo ubrana…

Ja bym powiedziała, że nawet rozebrana. Chociaż i tak strój nie odsłania, aż tak wiele, ile potrafią odsłonić niektóre kobiety… na plaży. Byłaś kiedyś nad morzem? Ja byłam tam w wakacje i powiem Ci, że się napatrzyłam na maksymalnie odsłonięte kobiece ciała. No, ale to plaża wiadomo. Tam to można. Tam dzieci mogą patrzeć na rozebrane kobiety, ale podczas wykonywania tańca na rurze? Nigdy.

Ja rozumiem, że nie musisz chcieć oglądać odsłoniętych pośladków innej kobiety, podczas tańca na rurze. Ale zdradzę Ci też sekret. Wcale nie musisz. Po prostu nie patrz.

Może i jestem skąpo ubrana. Może razi Cię to w jakiś sposób. Co mam zrobić? Owinąć się od stóp do głów i leżeć, żeby nikt nie mógł na mnie spojrzeć? Czuję się dobrze, kiedy wchodzę na salę w samych spodenkach i topie. Ja, czuję się ze sobą dobrze. Twoje zdanie w tej kwestii jest zbędne.

Słyszysz ten głos rozsądku? To WOŚP

O komentarz do sprawy zwróciliśmy się do rzecznika WOŚP. Jak przekazał „każdy z organizatorów Finału WOŚP działa we własnym imieniu, na rzecz WOŚP”. „Ma w związku z tym autonomię w organizacji Finału WOŚP i ponosi za to odpowiedzialność. Jednocześnie zwracam uwagę Pana Redaktora na fakt, że w 2017 roku taniec na rurze został uznany przez Zgromadzenie Generalnie Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) za oficjalną dyscyplinę sportową. Istnieje szansa, że kiedyś ujrzymy taniec na rurze na Igrzyskach Olimpijskich” – napisał Krzysztof Dobies.

https://www.tvp.info/46222656/taniec-na-rurze-przed-dziecmi-na-finale-wosp-wideo

Trochę szok, co? Ktoś jednak się trochę w tym orientuje i nas broni. Mnie trochę wbiło w fotel (chociaż siedzę na kanapie).

To daje nadzieje, że nie wszystko stracone. Nasz piękny kraj ma jeszcze szanse na powstanie z kolan i podążanie za resztą świata, która póki co zostawia nas daleko w tyle.

Te z Zielonej Góry też?

Musisz wiedzieć, że nie tylko mieszkańcy gminy Męcinka przeżyli taką traumę, podczas tegorocznego finału WOŚP. W Zielonej Górze dziewczyny z Iron Church, na czele z dobrze Wam znaną Angeliką Przybyłek również dały pokaz pole dance. Tam, nie było aż tak wielkiej afery na skalę krajową. Z geografii jestem kiepska, ale obstawiam, że Zielona Góra to trochę większe miasto niż Męcinka. Być może to właśnie to uchroniło nas przed kolejną katastrofą. Pomocne były na pewno słowa Angeliki.

Po pierwsze – istnieje zapis, że strój osoby, która uprawia pole dance, musi zakrywać miejsca intymne. To moim zdaniem jest kluczowe w dyskusji. Owszem, stroje są bardzo skąpe, ale nie wynika to z chęci szokowania, czy rozbudzania erotycznego widzów, tylko ze specyfiki tej aktywności fizycznej. Proszę mi wierzyć, trudno jest wykonywać ewolucje na rurce, będąc ubraną od stóp do głów.

Angelika Przybyłek dla https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/zielona-gora-taniec-na-rurze-dla-dzieci-podczas-finalu-wosp/v8bhs4b

A wspaniały występ dziewczyn z Iron Church możecie obejrzeć tutaj.

Jeszcze po cichutku dodam, że dziewczyny mają na sobie również stroje od Control – Workout Wear. Nowa kolekcja nadal jest dostępna i jest piękna, więc zapraszam do zakupów!

Chciałaś dobrze, a wyszło, jak zwykle

Znasz to uczucie, prawda? Kiedy Ty się starasz, przygotowujesz, wydajesz swoje ostatnie pieniądze… A i tak znajdzie się ktoś, żeby sprowadzić Cię na ziemię. To jak sesja na studiach. Chcesz zdać mikrobiologię, uczysz się, starasz, a i tak nie zdajesz.

Trochę jest tak, że jak widzę takie komentarze, to nawet nie mam siły się czepiać. Zdecydowanie przyzwyczaiłam się do tego, że jest pole dance i są kluby go – go. Kompletnie przestało mi to przeszkadzać. Jednak tu sytuacja jest trochę inna. Tu w grę wchodzi po prostu zrobienie dramy. Bo czemu by nie? W końcu jest finał WOŚP. Wiesz, ludzie zbierają pieniądze, żeby pomóc dzieciom, niby nie ma się do czego przyczepić, a przecież trzeba. No i pyk, wychodzi tancerka i wykonuje pokaz pole dance. IDEALNIE. W końcu można się przyczepić i tak naprawdę po cichu wylać wiadro pomyj na WOŚP.

Nie chcesz pomagać? Nie musisz. Nikt Cię za portfel nie ciągnie. Wystarczy, że nie będziesz przeszkadzać.

A, że pole dancerkom się przy okazji dostało… No cóż. Chyba już się przyzwyczaiłaś, prawda? Co by nie mówili. Trenujesz wspaniały, wymagający i wyjątkowy sport. Pamiętaj o tym i nigdy się nie poddawaj.

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!