Aplikacja pole dance – czego używać?

Dawno, dawno temu napisała do mnie Julita i poprosiła o napisanie tekstu na temat aplikacji związanych z pole dance. Cały tekst możecie przeczytać tutaj. Skoro mowa o prośbie Julity, to przypominam, że Ty również możesz do mnie napisać, jeżeli jakiś temat Cię interesuje, a ja zbiorę całą wiedzę i ładnie opiszę. Wracając do aplikacji – postanowiłam zaktualizować temat, ponieważ sama niedawno odkryłam kilka nowych perełek. Bez telefonu ani rusz, może warto zacząć używać go do nauki? Czegoś bardzo ważnego – pole dance.

Instagram – aplikacja jako kopalnia inspiracji

Być może wyda Ci się to dziwne, przecież każdy używa Instagrama! W tej aplikacji toczy się nasze życie. Na bieżąco możesz informować innych gdzie jesteś, co robisz i z kim. Swoją drogą – jest to dość niebezpieczne, dlatego używaj mediów społecznościowych w rozważny sposób.

Chociaż tak może się wydawać, to nie każdy korzysta z Instagrama. A warto! Instagram jest obecnie kopalnią wiedzy, naszą pole dance’ową biblią. Ostatnio aplikacja trochę nas nie lubi, o czym możesz przeczytać tutaj, ale nadal pozostaje wartościowym źródłem wiedzy.

Jak wygląda Instagram pole dancerek? Ich profile przepełnione są zdjęciami i filmami z treningów. Wśród profili obserwowanych górują te pole dance’owe. Rodzina i znajomi pozostają w tyle. W zapisanych elementach znajdują się triki, których pewnie nigdy nie wykona.

Pole lols

Biblioteka trików

Nasze pole dance’owe społeczeństwo zbudowało sobie na Instagramie niezłą bibliotekę trików. Co to właściwie oznacza? Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz #pd i dołączysz nazwę wybranego triku, a Twoim oczom ukaże się pokaźna liczba zdjęć i filmików pokazujących, jak dana figura wygląda. A wpisując sam #poledance możesz odnaleźć wiele inspiracji na kolejne treningi. Jeżeli nigdy nie korzystałaś z tych opcji Instagrama, to najwyższa pora zacząć!

POLE RIOT

Pole Riot to taki trochę Instagram, ale nie do końca. W chwilach, kiedy Instagram masowo kasował i ukrywał posty pole dancerek, pewna Pani postanowiła stworzyć przestrzeń tylko dla nas. Nieważne, czy trenujesz pole sport, artistic pole czy lap dance. Tutaj na wszystko znajdzie się miejsce.

Więcej o aplikacji napisałam tutaj.

POLEARN

O tej aplikacji dowiedziałam się zupełnie przypadkiem, kiedy ktoś polecił ją na facebook’owej grupie. Aplikacja zawiera filmy i zdjęcia instruktażowe chyba każdego istniejącego triku. Większość jest darmowa, czasem zdarzy się, że film jest płatny, dlatego istnieją takie alternatywy jak Instagram. Oprócz trików znajdziemy tutaj także krótkie choreo, po prostu połączenie kilku figur. Jeżeli sama nie wiesz, co można ze sobą połączyć, to ta opcja zdecydowanie Ci się przyda!

Co więcej – w aplikacji znajdziesz ćwiczenie wzmacniające i rozciągające pod pole dance. W tym wypadku wszystko jest bezpłatne. Coś, co zdecydowanie przyda się każdej z nas, ponieważ niestety rzadko kiedy zwracamy uwagę na teorię. W aplikacji znajdziesz podstawy pole dance, czyli np. rodzaje chwytów. Właśnie wtedy, kiedy Ty myślisz o tym, jak bardzo chcesz już zrobić dany trik, instruktorka zapewne mówi o rodzaju chwytu czy choćby nazwie figury. Ale kto by na to zwracał uwagę! Teraz sama możesz pochwalić się wiedzą przed instruktorką. Kto wie, może da Ci cukierka?

POLE GUIDE

O tej aplikacji wspominałam przy okazji pisania wcześniejszego postu na temat aplikacji przydatnych w nauce pole dance. Tutaj triki pogrupowane są w różne kategorie, takie jak inverts czy sits. W każdej kategorii znajdują się całkiem spora liczba trików. Niestety, grafiki nie powalają i czasem trudno się zorientować o co chodzi w danej figurze. Dodatkowo na stronie głównej umieszczone są filmy prezentujące triki i co ciekawe sami możemy taki filmik dodać.

Jednak w ogólnej ocenie zdecydowanie bardziej polecam wyżej wspomnianą aplikację Polearn.

Aplikacja – czy to dobry pomysł?

Niestety wybór wśród aplikacji nie powala i póki co na pierwszym miejscu pozostaje tradycyjny Instagram. Jeżeli szukasz czegoś więcej to zdecydowanie polecam Polearn, ponieważ jest tutaj spora ilość trików, ćwiczeń i dodatkowej wiedzy. Pole Riot to bardziej aplikacja społeczna niż treningowa, ale jeżeli masz ochotę publikować, co Ci się podoba, nie myśląc o tym, czy Instagram postanowi to usunąć – znalazłaś idealne miejsce.

Przede wszystkim słuchaj instruktorki! Pytaj i nie bój się wykonać czegoś źle. Instruktorka jest na sali po to, żeby Ci pomóc. Jeżeli jednak potrzebujesz dodatkowej wiedzy to zapraszam Cię również na kanał Angeli, gdzie co jakiś czas pojawiają się nowe triki.

A do treningów przyda się…

…nowy strój! Tak, czytam Wam w myślach. Całe szczęście, że firma Control – Workout Wear wypuściła nową kolekcję. Trochę sensualna, a trochę zwierzęca, a przede wszystkim uszyta własnoręcznie z najwyższej jakości materiałów. Nie musisz się martwić, że coś się rozerwie czy nie dopierze. Swoich kompletów używam od paru lat i jeszcze doskonale mi służą. Zrób sobie przyjemność w ten niedzielny wieczór – kup nowy strój.

A Ty? Czy używasz aplikacji do nauki pole dance? Czekam na Twoje komentarze!

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!