Idealne studio pole dance

Jakie jest według Ciebie idealne studio pole dance? Odpowiedź jest prosta. TWOJE! Oczywiście, tak odpowiedziała by każda z nas, bo po co chodzić do studia, które Ci nie odpowiada?

Dzisiaj powiem Ci, jak według mnie powinno wyglądać idealne studio pole dance. Już trochę szkół w Polsce odwiedziłam i wyciągnęłam z tego kilka wniosków. Nie, żebym się jakoś na tym znała. W końcu, nie mam swojego studia, więc co ja tam mogę wiedzieć o życiu! Ale jestem kursantką. Już od 5 lat tak sobie zmieniam te studia i jeżdżę po Polsce w poszukiwaniu studia idealnego. Moje wyobrażenia opieram na to, czego spodziewałabym się jako kursantka. Zapamiętaj i przejdź do dalszej części wpisu.

WYGLĄD

Ja wiem – „nie oceniaj książki po okładce”. Jednak w większości najpierw patrzymy i to, co widzimy kreuje nasze pierwsze wrażenie o danym miejscu. Na nasze pierwsze wrażenie ma wpływ wiele czynników. O tym, czy dane miejsce nam się spodoba, czy też nie, może decydować logo – jego prostota, kolor czy symbol. Wygląd sali i innych pomieszczeń – czy są zadbane, dobrze rozplanowane, czy masz wystarczająco miejsca do ćwiczeń. Jest to bardzo subiektywna kwestia, ponieważ jednej z nas może podobać się jednorożec w logo Szczęścia Marysi Rozbickiej, a innej prostota Pole and more.

ATMOSFERA

Jeżeli przyjęłaś wygląd studia to trafiasz na pierwszą osobę obecną w studiu. Najczęściej jest to recepcjonistka czy trenerka, albo 2 w 1. Jeżeli ta osoba wywrze na Tobie złe wrażenie, to nawet najbardziej sympatyczna grupa tego nie uratuje. Chciałabyś zostać powitana uśmiechem, oprowadzona po wszystkich pomieszczeniach, może kilka słów wyjaśnienia na temat zajęć czy cen. Pierwsza relacja jest najważniejsza, ale potem przychodzi czas na poznanie grupy. Niestety, dziewczyny nie zawsze są nastawione przyjaźnie, a często zaczynają od oceniania. Tylko po co?

WYBÓR ZAJĘĆ

Teoretycznie wybór zajęć powinien być jak największy. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zgadzam się. Ale bez przesady. Uwaga, teraz będę wypowiadać swoje zdanie. Jeżeli uznasz to za krytykę, to w sumie nie przepraszam, bo to nie jest krytyka.

Według mnie połączenie zajęć pole dance z zajęciami fitness nie jest fajne. Nie chcę powiedzieć, że fitness to jakaś bezsensowna forma zajęć, bo tak nie uważam. Myślę tylko, że fitness jest aktualnie WSZĘDZIE, a speców od fitnessu też jest na pęczki. Jeżeli robimy pole dance, to róbmy ten pole dance! No, ale jak to tak, tylko pole dance w grafiku. Niekoniecznie. Odmian pole dance jest całkiem sporo, a najlepszym tego przykładem jest właśnie studio Pole and more, które oferuje naprawdę szeroki wachlarz zajęć, a skupia się wyłącznie na rurce. Marzy mi się, żeby to studio w magiczny sposób przeteleportowało się do Lublina. Jest taka szansa? Oczywiście pomijam tu streching – to jest podstawa przy zajęciach pole dance.

Niekiedy fitness staje się ważniejszy niż pole dance i wtedy zupełnie nie jest fajnie. Fitness jest okej, ale bez przesady.

W takim idealnym studiu, jeżeli tylko dysponujemy wystarczającą przestrzenią możemy prowadzić wiele różnych zajęć pole dance, a dodatkowo urozmaić grafik takimi zajęciami jak koła czy szarfy. Dla mnie te dziedziny są najbardziej zbliżone do rurki i zazwyczaj pole dancerki chcą spróbować również tych form aktywności.

CENNIK

Sprawa z cennikiem też jest dość subiektywna, ponieważ musimy wziąć pod uwagę miasto, w jakim prowadzimy zajęcia i lokalizację. Jednak cennik nie powinien przerażać. Ceny z kosmosu, zupełnie nieporównywalne z tymi, w innych studiach, to nie jest dobry początek. Ja zawsze miło przyjmuje zniżki dla studentów, bo sama jestem tym biednym studentem. Choć cena już teraz jest sprawą drugorzędną, ponieważ lepiej płacić więcej, ale mieć zapewnione lesze usługi.

TRENER

Jedna z najważniejszych kwestii, o ile nie najważniejsza. Uważam, że zajęcia z jakimś trenerem mogą nam się po prostu nie podobać, nie być wystarczająco dobre, może mamy inne wymagani, albo po prostu – spotkamy tą jedną osobę i wiemy, że nie mogliśmy lepiej trafić. Po prostu, nie jest to zależne od umiejętności trenera, a od więzi jaka od początku tworzy się pomiędzy trenerem, a kursantem. Zawsze miło będę wspominać zajęcia z Bereniką Nienadowską – Krajewską. Tam zobaczyłam i poczułam na własnej skórze pełen profesjonalizm, poświęcenie i po prostu – miłość do tego sportu.

Zajęcia mogą Ci się nie podobać. Forma prowadzenia zajęć czy poszczególne elementy treningu. Nawet sam trener. I to nie jest nic złego. To po prostu Twoja własna opinia.

LOKALIZACJA

Jedna z najmniej ważnych kwestii i chyba najbardziej subiektywna. Każdy by chciał, żeby studio znajdowało się o tu, zaraz obok i nie trzeba by daleko jeździć. Tak się nie da. Dlatego według mnie studio powinno znajdować się w mniejszych miastach gdzieś w okolicach centrum. Wtedy wszyscy mają równie daleko albo blisko.

A Twoje idealne studio pole dance?

Możesz nie zgadzać się ze mną w wielu kwestiach i właśnie o to chodzi. Czekam na Twoje komentarze, jak wygląda studio idealne według Ciebie?

Na koniec zapraszam jeszcze do przeczytania postu Asi.

A jak znalazłaś już studio…

Przyszedł czas na strój do pole dance! Moja ulubiona marka – Control Workout Wear – wypuściła właśnie nową kolekcję. Jakie tam się cuda dzieją, to nie wierzę! Piękne, kobiece i odważne stroje. I jak zwykle – najwyższej jakości materiały. Dodatkowo najmilsza obsługa klienta, zawsze chętna do pomocy! Nie czekaj, tylko leć na zakupy!

NEWSLETTER

Pamiętaj o zapisaniu się do mojego newslettera i jako pierwsza dowiaduj się o nowych wpisach! Dodatkowo czekają na Ciebie niespodzianki 🙂

Dołącz do newslettera!

———————————————————————————————————

Jeżeli podobał Ci się ten wpis – przekaż go dalej. A jeżeli Ci się nie podobał… Powiedz mi o tym jak najszybciej! Chcę być jeszcze lepsza, dla Ciebie.

Jeżeli chcesz wesprzeć moją działalność, to zapraszam do odwiedzenia mojego profilu na patronite.pl oraz przeczytania wpisu na ten temat tutaj.

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!