Niedobry pole dance! – czy Instagram nas nie lubi?

Ostatnio trochę o tym głośno, zapowiadałam, że również o tym napiszę, dlatego zebrałam wszystkie fakty.. O ucinaniu zasięgów czyta się właściwie co chwilę. Sama odczuwam to, kiedy patrzę na moją stronę na Facebooku. Co do Instagrama zawsze byłam sceptyczna – nie mam tam milionów lajków, dlatego kilka mniej nie stanowi dla mnie problemu. Jednak aktualny problem z Instagrem i światem pole dance polega na tym, że oni nas po prostu nie lubią. Zabrali nam hashtagi!

Domyślam się, że Instagram uznał, iż jesteśmy jedynie bandą rozbierających się ludzi i postanowił nas za to ukarać. Szkoda, że nikt nie kara zdjęć, na których ewidentnie chodzi o rozebranie się :)). Być może problem nie byłby tak duży, gdyby nie fakt, że Mark Zuckerberg i inni postanowili ukryć normalne hashtagi, które służyły jako materiały dydaktyczne. Na pewno każdy z was zna hashtag #pd… W miejsce kropeczki wstawiasz nazwę figury i przed Tobą otwiera się wielka księga wiedzy. Och, powinnam powiedzieć – OTWIERAŁA się. Niestety kilka figur najwyraźniej nie pasuje do polityki Instagrama i postanowili nas ukarać za nadmierną nagość. Oj Mark, chyba ktoś tu ma nieodpowiednie skojarzenia.

Ale od początku – jak to się zaczęło?

Już od początku lipca widziałam, jak dziewczyny narzekają na ucinanie zasięgów, ze względu na dodawanie treści związanych z pole dance, a nawet obserwowanie takich treści. Sama nie zauważyłam dużego problemu, ponieważ moje zdjęcia zazwyczaj nie posiadają miliona lajków, więc kilka mniej trochę średnio mnie obeszło. A z resztą – ciągle słyszę o ucinaniu zasięgów na Instagramie i Facebooku. Trochę puściłam to mimo uszu.

Prawdziwa tragedia rozpoczęła się 19 lipca 2019 r. Otóż wtedy Instagram postanowił nas ukarać i ukrył treści publikowane pod sporą ilością hashtagów. Z perspektywy można powiedzieć, że to ucinanie zasięgów było jedynie małym ostrzeżeniem. Wkurzyłyśmy Marka i postanowił mocno nas ukarać… Trafił w najczulszy punkt. Naszą darmową bibliotekę wiedzy. Oczywiście nie dostało się po głowie jedynie hashatgom z nazwami figur. Zostały też ukryte zupełnie niegroźne, jak nasz Polski – #sunpole. Firma Sun Pole produkująca rurki również została ukarana za udostępnianie niewłaściwych treści.

Reakcja – jak żyć?

19 lipca Elizabeth Blanchard dodała na Instagramie przekreślone zdjęcie, przez co poinformowała cały świat o ukrytych hashtagach i wezwała nas do walki.

Świat dość szybko zareagował. Rachel Osborne rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją Change.org. Petycja ma na celu pokazanie wielkiej społeczności pole dance i walkę o brak cenzury dla tego sportu na Instagramie. Jeżeli jeszcze nie złożyłaś podpisu, to nadal możesz to zrobić!

Link do petycji

Co było dalej? Pytania. Upartists poprzez Instagram zachęciło społeczność do zebrania pytań, które powinny zostać zadane osobom zajmującym się całym tym medium społecznościowym. Ostatecznie zadaliśmy 15 znaczących pytań.

Pytania do Instagrama

 1. W jaki sposób algorytm wykrywa nieodpowiednie treści?
 2. Na jak długo są usuwane hashtagi z karty „ostatnie”? Czy istnieje sposób na przyspieszenie procesu przywracania hashtagów i usuwania shadowban z profilu danej osoby?
 3. Jak działa proces „raportowania”? Na przykład: ile osób powinno zgłosić użytkownika lub hashtag, aby mogli zostać ukryci / aby ich konto zostało wyłączone?
 4. Czy polityka „nieodpowiednich treści” będzie ewoluować? Niektórzy użytkownicy sugerują, że powinniśmy otrzymać ostrzeżenie o nieodpowiedniej zawartości przed wysłaniem, abyśmy mogli go usunąć, zanim uruchomi się shadowban.
 5. Czy algorytm jest przeszkolony, aby najpierw zauważyć hashtagi, czy też od razu wykrywa nagość? Jak działa wykrywanie nagości?
 6. Czy polecacie publikowanie hashtagów w komentarzach, czy algorytm postrzega to jako spam?
 7. W jaki sposób algorytm odróżnia nagość artystyczną od nagości seksualnej?
 8. Czy istnieje różnica między obecnością bikini / polewear a bielizną?
 9. Czy używanie zakazanych hashtagów oznacza, że ​​jesteś także na czarnej liście, aby Twoje konto zostało wyłączone?
 10. Wielu użytkowników narzekało że ich konta automatycznie odobserwowały konta, choć tego nie chcieli, kiedy inni posiadają duże spadki followersów przez noc. Czy Instagram usuwa z obserwowanych nieodpowiednie dla użytkowników konta za ich samych?
 11. Dlaczego konta „gwiazd” nie są wyłączone lub zakazane?
 12. Użytkownicy zgłaszający problemy na Instagramie – np. konta są zablokowane, wyłączone itp. – lamentują, że nie otrzymują od zespołu żadnych odpowiedzi. Jak długo trwa przeciętna odpowiedź?
 13. Czy algorytm klasyfikuje konta biznesowe niżej niż osobiste pod względem widoków?
 14. Czy nagość jest gorsza niż, powiedzmy, polowanie, broń, nękanie? Użytkownicy narzekają, że te treści nie są usuwane po zgłoszeniu.
 15. Jak szkoleni są moderatorzy do zgłaszania nieodpowiednich treści?

Nowa aplikacja – Pole Riot

W międzyczasie Lindsey Dement, właścicielka odzieży Cleo the Hurricane postanowiła działać i stworzyła zupełnie nową aplikację dla pole dancerów, gdzie nie ma miejsce na ukrywanie postów i cenzurę. Aplikację Pole Riot może ściągnąć na każdy system operacyjny. Jest bardzo podobna do Instagrama, możesz dołączać do odpowiednich grup, dodawać zdjęcia i filmy, które mogłyby zostać ukryte przez Instagram. Jednym zdaniem: hulaj dusza, piekła nie ma!

Uwaga! INSTAGRAM PRZEPRASZA!

Nasz upór i walka o pole dance podziałały! Instagram przyznał się do błędu i powiedział, że algorytmy nie zadziałały tak jak potrzeba, przez co nieumyślnie ucierpiała na tym nasza społeczność. NIEKTÓRE hashtagi zostały przywrócone. Jednak same przeprosiny i powrót kilku hashtagów nie naprawią całej sytuacji. Takie hashtagi, jak #pdhandspring nadal są ukrywane, a chyba każda z nas chce w końcu się nauczyć tego handspringa, nie?

Co dalej z tym Instagramem?

Same przeprosiny i przyznanie się do błędu nie naprawią sytuacji, dlatego Instagram zapowiada poprawę algorytmu i możliwość kontrolowania naszych treści, które są ukrywane. Co będziemy mogli zrobić?

Jeżeli zauważysz, że Twój post został zgłoszony, możesz odwołać się od tej decyzji i poprosić o ponowne rozpatrzenie. Odpowiedzi na większość pytań możesz przeczytać w oryginalnym poście, z którego również korzystałam. Link na końcu wpisu.

PODSUMOWUJĄC…

Postaraj się nie udostępniać zdjęć bądź filmów, które zawierają nagość. Jeżeli posiadasz konto firmowe, musisz pogodzić się z ucinaniem zasięgów na rzecz postów rodziny i przyjaciół. Używasz hashtagów #pd + nazwa figury? Obawiam się, że musimy znaleźć lepszy sposób na oznaczanie figur. Jeżeli nadal chcesz bez ukrycia publikować swoje układy exotic, czy też #sundaybumday to musisz liczyć się z tym, że Twoje konto może zostać zablokowane. Jednak aplikacja Pole Riot pozwala na publikowanie takich treści, możesz spróbować szczęścia tam.

Na koniec zachęcam do dokładnego wczytania się w relację Caroline Are, która dokładnie opisuje całą batalię przeprowadzoną z Instagramem. Kliknij tutaj.

A jak wolisz nasz ojczysty język, to zapraszam do obejrzenia filmu Angeli. Kliknij tutaj.

Co sądzisz o całej sytuacji? Czy również zostałaś ukarana przez niepoprawny algorytm Instagrama? Koniecznie daj znać w komentarzu!

———————————————————————————————————

Jeżeli chcesz wesprzeć moją działalność, to zapraszam do odwiedzenia mojego profilu na patronite.pl oraz przeczytania wpisu na ten temat tutaj.

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!