FIGURA NA (F)TOREK

Słońce świeci, dzieci się cieszą, ptaszki śpiewają, a pole dancerki? Zjeżdżają z rury 🙂 Oficjalnie otwieram sezon na nietrzymanie się rury z powodu wszechogarniającego gorąca. W sobotę WRESZCIE dotarłam na rurę i choć dotarłam to długo nie zabawiłam, ponieważ moje ręce zdecydowanie odmówiły współpracy. Mimo wszystko uparłam się, że przedstawię Wam dzisiaj Hip hold Passe!

HIP HOLD PASSE

Ja tę figurę poznałam pod nazwą „odwrócony klin”, jednak ta jest ładniejsza i przyjemniejsza, dlatego tą zamierzam się posługiwać. Istnieje prawdopodobieństwo, że ta figura już pojawiła się w figurze na (f)torek, ale dziś zrobimy pełen przegląd, wraz z wariacjami.

JAK WYKONAĆ TĘ FIGURĘ?

Zacznij od wejścia do invertu, w dowolnie wybrany sposób. Najprostszym jest wejście przez V-kę, choć na moim filmie zobaczysz wejście przez boczną wspinaczkę. Z invertu wewnętrzna noga zjeżdża stopą na rurę, ugięta w kolanie. Zewnętrzna noga pozostaje wyprostowana. Na koniec ręce możesz ułożyć w wybrany przez siebie sposób, najczęściej obie ręce są wyprostowane, do tyłu, aby wewnętrzną ręką trzymać rurę pod pachą.

HIP HOLD PIKE

Ta figura jest jedynie następnym krokiem, podczas którego zmieniamy ułożenie nóg. Z Hip hold Passe wyprostowane nogi nałóż na siebie. Ręce mogą pozostać wyprostowane i odgięte do tyłu, zapewniając stabilizacje pod pachą.

HIP HOLD PIKE

HIP HOLD STRADDLE

Jest to nic innego, jak zwykły, dobrze znany misiem. Figura z hip hold Pike wymaga od nas jedynie rozłożenia nóg, choć nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać. Jeżeli jeszcze nie czujesz się pewnie, to zalecam przyciśnięcie wewnętrznej nogi do rury, a odsunięcie zewnętrznej.

*zdjęcia nie ma, bo pot umożliwił mi jedynie zjechanie z rury*

I na dzisiaj to wszystko. Życzę Wam przyjemnych treningów, pozbawionych potu spływającego z każdej części Waszego ciała 🙂 Za dwa tygodnie kolejne figury, a ja zachęcam Was do dzielenia się swoimi osiągnięciami oznaczając mnie na Instagramie @marzecnarurce oraz dodając hashtagi #marzecnarurce i #figuranaftorek.

———————————————————————————————————

Jeżeli chcesz wesprzeć moją działalność, to zapraszam do odwiedzenia mojego profilu na patronite.pl oraz przeczytania wpisu na ten temat tutaj.

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!