FIGURA NA (FTOREK)

Minęły kolejne dwa tygodnie, podczas których zamiast szlifować moje umiejętności na rurce, musiałam bardzo mocno szlifować pracę mózgu. Uczelnia mnie przytłoczyła, dlatego rurka na pewien czas poszła w odstawkę. Za tydzień wszystko wróci do normy 🙂 A podczas oczekiwania na nowe figury, zapraszam na jedno z moich marzeń – Jade 🙂

JADE – podstawy

Jak wygląda Jade wie zapewne każdy z nas. Robi wielkie wrażenie, wbija w fotel i nie pozwala oderwać od siebie oczu. Jakie są wymogi? Zdecydowanie musisz już być zaznajomiona z odwróconymi figurami. Kolejną sprawą jest… szpagat. Od 4 lat tak go sobie ćwiczę i jeszcze nie wychodzi, ale kiedyś na pewno. Jednak sam szpagat nie jest wymogiem. Fakt faktem – figura bez szpagatu nie wygląda już tak oszałamiająco, aczkolwiek małymi kroczkami można dojść do celu, a podstawy trzeba mieć.

Zazwyczaj pierwszymi próbami do Jade jest jej koleżanka, czyli Księżna. Same figury różnią się wyłącznie ułożeniem jednej nogi. Księżna jest dobrą alternatywą dla tych, którzy nie osiągnęli jeszcze szpagatu, ponieważ tutaj nie jest on konieczny.

KSIĘŻNA

Według mnie największą trudnością podczas trenowania Księżnej, a następnie Jade, było utrzymanie równowagi. Kiedy spróbujesz „puścić się” do ostatecznej wersji figury, możesz poczuć lekkie zachwianie i nie będzie to zachwianie emocjonalne. Właśnie dlatego bardzo ważny jest tutaj mocny chwyt. W innym wypadku jedynie zsuniesz się w dół. Przynajmniej w efektownym stylu.

Jak to zrobić?

Pierwszym krokiem będzie wejście do Scorpio. Nieważne, czy zrobisz to poprzez V – kę, czy też poprzez boczne wejście, jak ja na poniższym filmie. Z Scorpio Twoja wewnętrzna noga, która w tej chwili znajduje się na rurze będzie z niej schodzić. Wewnętrzną rękę umieść na pośladku tak, aby rura znajdowała się pod pachą, a dłoń podpierała pośladek. Mówiąc wprost jakbyś ciała utrzymać cały ciężar pośladka na dłoni. Zegnij wewnętrzną nogę, a przeciwstawną ręką złap ją w okolicach kolana i przyciągaj do rurki. Ostatecznie zewnętrzna noga powinna być wyprostowana, a wewnętrzna dotykać rurki na udzie i łydce. W momencie odchylania zewnętrznej nogi, zachwiejesz się, dlatego mocno przyciągaj wewnętrzną do rurki.

JADE

Jeżeli osiągnęłaś już Księżną, to najwyższa pora iść dalej i spróbować z Jade. Możesz to zrobić zarówno z pozycji Księżnej, jak i ze Scorpio. Ze Scorpio ustaw wewnętrzną rękę, jak do Księżnej, czyli podstaw dłoń pod pośladek. Wewnętrzna noga będzie nachodzić na Ciebie wyprostowana, a przeciwstawna ręka trzyma ją za kostkę. Z Księżnej musisz jedynie wyprostować nogę i złapać ją za kostkę. Zewnętrzna noga pozostaje wyprostowana w szpagacie.

JADE – wariacja

Kiedy uda Ci się opanować Jade, nawet jeżeli nie masz jeszcze pięknego szpagatu, to możesz zainspirować się wariacjami na temat tej figury. Dziś chciałabym Ci przedstawić jedną z nich. I choć ja nie osiągnęłam wymarzonego efektu, to Tobie może się udać! W moim przypadku nawet drobna pomoc nie pomogła.

Wariacja polega na zmianie pozycji ręki, ponieważ łapiemy wewnętrzną nogę od zewnątrz. Następnie ręka podtrzymująca pośladek musi chwycić zgiętą zewnętrzną nogę.

https://www.instagram.com/p/Buw2LU4nf8r/

Na dzisiaj to wszystko, mam nadzieję, że ten post pomoże Wam w nauce i doskonaleniu tej figury. Za dwa tygodnie kolejne figury, a ja zachęcam Was do dzielenia się swoimi osiągnięciami oznaczając mnie na Instagramie @marzecnarurce oraz dodając hashtagi #marzecnarurce i #figuranaftorek.

Miłych treningów! 🙂

———————————————————————————————————

Jeżeli chcesz wesprzeć moją działalność, to zapraszam do odwiedzenia mojego profilu na patronite.pl oraz przeczytania wpisu na ten temat tutaj.

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!