FIGURA NA (F)TOREK

Masz problem ze znalezieniem motywacji? Ciągle odkładasz coś na później? Chcesz zacząć od następnego tygodnia, od poniedziałku? Koniec z tym! Możesz zacząć od dzisiaj. Właściwie możesz zaczynać w każdy wtorek. Nadszedł ten dzień, nadszedł wtorek, a wraz z nim nowe figurki! Przypominam, że w środy na moim facebooku i Instagramie również pojawią się nowe figury 🙂

Dwie godziny się dla Was męczyłam w sobotę, więc proszę docenić nowe figurki! A dzisiaj przed Państwem arabeska i cutoid.

ARABESQUE

Zobaczyłam, powiedziałam „fajne” i uznałam, że zrobię to bez większego wysiłku, skoro tak się już polubiliśmy z Cupidem. Otóż nie do końca. Podejść było kilka i okazało się, ze to nie jest „tylko wyprostowanie nogi”. Jednak przejdźmy do konkretów.

Jak wykonać figurę?

Wejdź do cupida, dokładne wskazówki znajdziesz tutaj. Następnie wewnętrzną ręką złap nogę w okolicy kolana, najlepiej trochę ponad nim. Rura powinna znajdować się idealnie w łokciu, poczujesz ból, ale się nie poddasz. Teraz najlepsze. „Trzeba tylko wyprostować wewnętrzną nogę”. Nie jest to najprostsze zadanie, a dodatkowo utrzymanie wyprostowanej postawy jest jeszcze trudniejsze, ale kiedy zaprzyjaźnisz się z bólem to wszystko pójdzie z górki.

CUTOID

Taka trochę śmieszna figurka, na początku nie wiedziałam jak się za nią w ogóle zabrać, ale udało się! Podpatrzyłam u Gosi Kalinowskiej, a na Instagramie ostatnio aż się od tego roiło.

Jak wykonać figurę?

Wejdź do żaby. Zewnętrzną rękę, czyli dolną, obejmij zewnętrzną nogę i złap rurkę. Chwyt jest trudną kwestia, ponieważ może to być chwyt prosty, ale mi zdecydowanie łatwiej było się utrzymać poprzez taki mega dziwny chwyt pomiędzy palcem wskazującym a środkowym. Na większości filmów również jest on wykorzystywany, ale trudno mi powiedzieć, który jest prawidłowy. Następnie wewnętrzną nogę oprzyj na zewnętrznej, tak aby mocno przyciskała ją do rury. Na koniec wewnętrzną rękę odchyl do tyłu i udawaj, że jest miło i przyjemnie 🙂

Na dzisiaj to wszystko, już jutro „Marzec inspiruje”!

Strój z filmów od Control – Workout Wear. Jak zwykle najlepsze stroje sportowe! Wpadajcie na ich stronę i sprawdzajcie nowości! O tutaj.

Życzę Wam owocnych dwóch tygodni z tymi figurami i zachęcam do dzielenia się swoimi osiągnięciami na Instagramie. Oznaczajcie swoje zdjęcia hashtagami #marzecnarurceoraz #figuranaftorek. Każde zdjęcie udostępnię i będę niesamowicie dumna!

———————————————————————————————————

Jeżeli chcesz wesprzeć moją działalność, to zapraszam do odwiedzenia mojego profilu na patronite.pl oraz przeczytania wpisu na ten temat tutaj.

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!