POLE DANCE NEWS – czerwiec/lipiec

Wakacje trwają i jeśli myślicie, że w świecie pole dance nic się nie dzieje i wszyscy się lenią… To jesteście w ogromnym błędzie! Okres wakacji jest równie intensywny, trochę się działo, dlatego czas to opisać na łamach tego jakże profesjonalnego bloga.

W dniach 29-30 czerwca w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Akrobatyki Powietrznej. Na Mistrzostwach można było oglądać nie tylko występy rurkowe, ale także koła i szarfy. Polish Federation Air Power Athletics, czyli organizacja odpowiedzialna za organizację zawodów zgromadziła 160 zawodników z całej Polski. Mistrzostwa odbyły się w kilkunastu kategoriach, jednak tutaj skupimy się na zwycięzcach z kategorii rurkowych:
PSA
?? 1 miejsce Rywak Aleksandra
? 2 miejsce Wandas Oliwia
? 3 miejsce Kirsz Katarzyna

PSP
?? 1 miejsce Katarzyna Bielecka
? 2 miejsce Agnieszka Zając
? 3 miejsce Anna Łukasiak

PSK1
?? 1 miejsce Julia Dynak
? 2 miejsce Małgorzata Węcławiak
? 3 miejsce Zuzanna Leśniewska

PSK2
?? 1 miejsce Wiktoria Haczkiewicz
? 2 miejsce Emilia Smulska
? 3 miejsce Julia Cebulla

Na Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata awans otrzymały trzy pierwsze miejsca z każdej kategorii, czyli wszyscy, którzy zostali tutaj wspomniani. Serdecznie z całego serduszka gratuluję i życzę powodzenia na kolejnych zawodach!

Szybko przenosimy się w gorące strony, bo aż do Hiszpanii, gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata IPSF, na których miała zaszczyt wystąpić nasza reprezentacja. Mistrzostwa odbyły się w dniach 13-16 lipca i zgromadziły ponad 300 zawodników z całego świata w 28 kategoriach. Zawody odbyły się w czterech kategoriach głównych, czyli POLE SPORT, ARTISTIC POLE, ULTRA POLE i PARA POLE. Na początek wyniki naszych rodaków:

#polesport
SENIOR WOMEN
Zuzanna Kijanowska – 17 miejsce – 42.7 pkt.
Marta Haliniak – 23 miejsce – 38.7 pkt.

MASTERS 40+ WOMEN
Agnieszka Borkowska – 21 miejsce – 16.7 pkt.

NOVICE GIRLS
Alicja Jaruk – 16 miejsce – 38.2 pkt.
Oliwia Prędki – 24 miejsce – 32.4 pkt.

DOUBLES WOMEN/WOMEN
Anita Kalewska & Aleksandra Sadowska – 14 miejsce – 37.1 pkt.
Małgorzata Jurczek & Edyta Borchowiec – 23 miejsce – 23.9 pkt.

#artisticpole
JUNIOR
Kinga Szreder – 6 miejsce – 51.0 pkt.

DOUBLES
Agata Kocińska & Mateusz Śmikiel – 5 miejsce – 66.2 pkt

#ultrapole
WOMEN
Marta Stachowicz – 3 miejsce

Gdybym chciała podać tu wyniki wszystkich kategorii, to mimo wszystko trochę by nam zeszło. Dlatego polecam Wam polubić (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście) stronę IPSF na Facebook’u, ponieważ właśnie stamtąd możecie dowiedzieć się wszystkiego, co jest niezbędne i zobaczyć niesamowite zdjęcia i filmy z zawodów. Zdecydowanie trzeba podkreślić, że Mistrzostwa Świata IPSF to niezwykle wysoki poziom i spotkanie z niesamowicie uzdolnionymi ludźmi.

38057406_1895078343881761_5346117106691735552_n.jpg
źródło: https://www.facebook.com/internationalpolesportsfederation/

Niezwykłe emocje za nami, możemy zejść na ziemię i odpocząć… Chociaż może niekoniecznie odpocząć. Okres wakacji jest też gorący pod względem obozów sportowych. Jeżeli myślicie, że to wspaniały pomysł, żeby wziąć urlop i odpocząć, to jesteście w błędzie. Obozy pole dance są znane z tego, że obfitują w ciężkie treningi. Jednak żeby nie było tak źle, na pewno można też się zrelaksować po ciężkim dniu. W czerwcu i lipcu takich wydarzeń było sporo, jak Polska długa i szeroka, tak wiele obozów można było znaleźć. Przede wszystkim należy wspomnieć o POLE DANCE CAMP POLSKA, gdzie gościła niesamowita Natasha Wang. Na innych wydarzeniach, takich jak Summer Pole Camp czy Pole Dance Summer Jam również można było spotkać wiele naszych polskich gwiazd. Ciekawym wydarzeniem w czerwcu było Pole Dance Tour, gdzie w 10 miastach, 18 szkołach pole dance odbyły się treningi z 8 czołowymi trenerami w Polsce. Jeżeli chcielibyście wziąć udział w takim wydarzeniu, to koniecznie dołączcie do grup na Facebook’u: O pole dance w Polsce oraz Pole Dance Polska, ponieważ właśnie tam, można znaleźć informacje o zbliżających się wydarzeniach!

Jeszcze miesiąc wakacji przed nami, może warto prześledzić nadchodzące wydarzenia i spędzić ten czas z rurką?

WYPOCZYWAJCIE!

AAA_2924

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!