Dlaczego pole dance jest idealny dla każdego?

Na pewno zauważyłaś, że pole dance w ostatnich kilku latach stał się bardzo popularny (mowa o Polsce, na świecie już był). Otwiera się coraz więcej szkół, coraz częściej mówi się o nim w mediach, kobiety nie boją się mówić o swojej pasji, na zajęcia przychodzą coraz młodsze osoby. Każdy taki mały szczegół jest dla nas czymś wielkim, wielkim krokiem w stronę świadomości ludzi na temat pole dance. Środowisko pole dance rośnie, myślenie ludzi się zmienia, sam pole dance się rozwija, ale… czekaj, czekaj. Tak właściwie to czemu?

Czas na chwilę zatrzymania, pomyśl o tych wszystkich momentach, kiedy z entuzjazmem rozprawiasz na temat pole dance, kiedy na trening przyprowadzasz kolejną koleżankę, właściwie Ty też czynnie przyczyniasz się do rozwoju pole dance. Okej, cofnijmy się jeszcze dalej. Pamiętasz moment, w którym postanowiłaś rozpocząć swoją przyrodę z pole dance? Przywołaj wszystkie swoje myśli z tamtego czasu. Czas na rozwianie zagadki, dlaczego pole dance jest idealny.

Po pierwsze i najważniejsze, pole dance jest idealny dla każdego, ponieważ KAŻDY może zacząć go trenować. Nie ważne ile masz wzrostu, wagi, jakiej jesteś płci, ile masz lat, jak wyglądasz. Nie ważne czy jesteś związany ze sportem/tańcem/akrobatyką od dziecka czy jest to Twoja pierwsza aktywność fizyczna od kilku dobrych lat. Ważne jest to, że naprawdę masz chęci i jesteś prawdziwie zakochany w tym sporcie. Nic innego tak naprawdę nie ma znaczenia, bo rurka nie stawia wymagań. Rurka staje się Twoim przyjacielem na dobre i na złe.
bb2ad46b28783cb3db8bbdca01eb3f44--adventure-pole-art
Źródło: Google Images Pole Dancing Adventures

Po drugie, pole dance jest UNIWERSALNY. Pole dance dzieli się na pole sport, pole art czy exotic. Dzięki temu jednego dnia możesz pokazać się w silnej wersji pole sport, a drugiego dnia w delikatnej wersji pole art. W końcu możesz spróbować też sensualnej wersji exotic. Nie dość, że różne osoby mogą trenować, to każda z nich może znaleźć swój indywidualny styl. Niewiele dyscyplin daje możliwość poczucia się zarówno kobieco, jak i silnie. Czy wyobrażasz sobie Anitę Włodarczyk, która lekko i z gracją wykonuje swój rzut młotem? Ja też nie.

Gdyby tego było mało, to pole dance działa też na naszą sylwetkę. Czy to do końca prawda, że pole dance spowoduje, że zrzucimy zbędne kilogramy? I tak, i nie. Tak, bo każda aktywność fizyczna połączona z odpowiednią dietą jest efektywna. Nie, bo sam pole dance nie da nam tak zniewalających efektów. Dowód? Ja. Nie potrafię stosować żadnej diety, trenuję pole dance i ćwiczę typowo siłowo. Nie mam sylwetki modelki i zapewne mieć nie będę. Prawdą jest natomiast, że pole dance KSZTAŁTUJE sylwetkę. Tworzą się zarysy mięśni, zmienia się budowa sylwetki, lekko wyszczupla (bez diety).
3f79a6b6ffcf429f5b4780e38d2b7fb5_original
Źródło: Google Images, Pole Dancing Adventures

Pole dance jest też INDYWIDUALNY, ponieważ każdy robi postępy w odpowiednim dla siebie czasie. Zawsze zastanawiasz się czemu Twoja koleżanka z pierwszych zajęć jest już dwa poziomy dalej, a Ty nadal masz czasem problem z odwróconą V – ką? To przestań się zastanawiać. Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi, ponieważ po prostu każdy z nas jest inny. Wpływ ma na to wiele czynników, ale nie to jest ważne w tym poście. Ważne, że jest on indywidualny, bo istnieje kilka poziomów, mnóstwo figur i to, że coś Ci nie wychodzi albo musisz na tym dłużej pracować nie oznacza, że jesteś gorsza.
23826008_1316954568416488_2606225874768611160_o.jpg
Źródło: Facebook Mona’s Comics

Ostatni powód i równie ważny to nasze SAMOPOCZUCIE. Pole dance podnosi poczucie własnej wartości, łamie nasze bariery i powoduje, że jesteśmy po prostu szczęśliwsze. Już po pierwszym treningu, będziesz czekać na następny z utęsknieniem, bo pole dance po prostu uzależnia. Dzięki pole dance poznajemy lepiej swoje ciało i pokonujemy słabości.
19122537_1277905402327417_8553760599316627456_n
Źródło: Facebook Mona’s Comics

Pole dance jest po prostu IDEALNY dla każdego. Jeżeli jeszcze się wahasz czy warto próbować albo jesteś właśnie w fazie załamania i chcesz ze wszystkiego zrezygnować to uwierz, że nie warto się poddawać. Jeżeli podjąłeś/podjęłaś się takiego wyzwania, jakim jest pójście na pierwszy trening, to nie możesz tego zaprzepaścić. Bądź lepszą wersją siebie, nie dąż do bycia kimś innym. Nie zazdrość. Nie podstawiaj nogi innym. Pokażmy, że nasz świat pole dance jest otwarty na innych, nie zamykajmy się na siebie.

Po czym można też poznać jak szybko rozwija się pole dance? Świetnie pokazuje to ilość sklepów z odzieżą do pole dance, które otwierają się co jakiś czas. Jeżeli jeszcze nie znasz Control – Workout Wear to koniecznie napraw swój błąd i spróbuj. Jest to profesjonalna odzież, szyta z najlepszej jakości materiałów, w ofercie mnóstwo wspaniałych wzorów. Sprawdź, a zakochasz się na dobre – tak, jak ja 🙂

Na koniec informacja, której szczerze mówiąc wolałabym uniknąć. Z przyczyn zdrowotnych ponownie na kilka miesięcy będę musiała zawiesić treningi. Pocieszający jest fakt, że nie będzie to tak długi okres jak poprzednio. Mimo wszystko odbije się to nieco na blogu. Przez najbliższy miesiąc posty nie będą pojawiały się tak często, a cykl FIGURA NA (F)TOREK będzie musiał zostać zawieszony. Blog będzie cały czas aktywny, o to nie należy się martwić.

A tymczasem, życzę dobrej nocy i do zobaczenia wkrótce moi Mili 🙂

Strój: Top TOTAL BASIC i szorty BE.OTHERWISE od Control – Workout Wear
Zdjęcie: Marzec Photo
Studio:  Spin – Up Centrum Aktywności Fizycznej

AAA_3818.JPG

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!