FIGURA NA (F)TOREK

Jak zwykle, możesz coś zrobić w ciągu dwóch tygodni, a budzisz się ostatniego dnia. Chociaż zostali kilka minut, to przedstawiam Wam kolejną porcję figur na najbliższe dwa tygodnie. Chciałabym obiecać, że za dwa tygodnie będzie już punktualnie, ale lepiej nie rzucać słowa na wiatr ? Zaczynamy!

  • KRZYWY MOST – słyszałam już wiele nazw tej figury, jednak tak nazywa się w moim studiu i tak ją zapamiętałam. Swoje nazwy możecie podać w komentarzach! Zaczynamy od klasycznego wejścia do siedzonka. Górną nogę zostawiamy zgiętą w kolenie tak, aby kolano przytrzymywało rurę, natomiast noga dolna wyprostowana przyciska nogę górną, blokując ją. Początkowo możemy trzymać ręką przeciwległą nogę górną za stopę, aby jeszcze bardziej przyciskać ją do rury. Odchylamy się do tyłu i obiema rękami łapiemy rurę kciukami do góry. Staramy się jak najbardziej wyprostować ręce.
    AAA_2892
  • MODLISZKA – wchodzimy poprzez V – kę, podstawowy invert do odwróconego krucyfiksa. Nogę wewnętrzną uginamy w kolenie łapiąc rurę, a nogę zewnętrzną prostujemy i odchylamy jak najbardziej do przodu, jednocześnie odchylając plecy.
    aaa_2911989016241.jpg
  • SKRZYŻOWANA MODLISZKA – jak wyżej wchodzimy do modliszki, każdy krok wykonujemy tak samo. Różnica w tej figurze polega na ułożeniu nogi zewnętrznej, ponieważ tutaj jest ona zgięta na nodze wewnętrznej, dzięki czemu daje to efekt skrzyżowanych nóg. Pamiętamy o odgięciu pleców do tyłu!
    AAA_2919

Dzisiejsze figury bardziej skomplikowane, dla niektórych może zupełnie nowe, dlatego zachęcam do spróbowania. Swoje wykonania tych figur (może jakieś urozmaicone?) możecie wysyłać na mój fanpage na Facebook’u, wszystkie trafiają do folderu zrobionego specjalnie dla Was 🙂

To tyle, ale w tym tygodniu pojawi się również post POLE DANCE NEWS  na październik, już teraz zachęcam do lektury 🙂

STRÓJ: Body EXOTIC od Control – Workout Wear
ZDJĘCIA: Marzec Photo
STUDIO: Spin-Up Centrum Aktywności Fizycznej

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!