Jakie studio pole dance wybrać? – podejście nr 2

Ci z Was, którzy są ze mną dłużej wiedzą, że rok temu pojawił się dokładnie taki sam post. Zdecydowałam się jednak zrobić drugie podejście do tego tematu. A dlaczego? Powód jest prosty – poprzedni post był baaaardzo subiektywny, a ten będzie zupełnie obiektywny. Mogłabym w sumie zostawić ten temat, bo jak już był, to po co go ruszać, jednak czuję, że niektóre tematy powinny być pokazane z dwóch stron. Nie uważam, że tamten post nie był potrzebny, bo był. Pokazuje on moją historię w wyborze szkoły pole dance. Dzisiaj postaram się napisać post, który pokaże, co jest ważne w wyborze szkoły pole dance. Przyłożyłam się do tematu, odwiedziłam kilka szkół pole dance, poczytałam dyskusje na facebook’owych grupach pole dance na temat wyboru szkoły. Dzięki temu, ten post będzie jak poradnik, dla każdego, kto staje przed tak trudnym wyborem.

Obecnie w większych miastach w Polsce znajduje się kilka, a nawet kilkanaście szkół pole dance. Czasem trudno dokonać dobrego wyboru, kiedy zewsząd napływają opinię o „najlepszej szkole pole dance”. Ważne jest to, żebyśmy my czuli się w tej szkole dobrze. Na co więc należy zwrócić uwagę?

  • INSTRUKTORZY – każdy instruktor prowadzi zajęcia w trochę inny sposób. Ma swoją koncepcję i ją realizuje. Jako kursanci mamy prawo również wiedzieć, jakie kursy i certyfikaty posiada nasz instruktor. Możemy trafić do instruktora o niebagatelnych umiejętnościach, ale sposób prowadzenia przez niego zajęć może nam kompletnie nie odpowiadać. Warto dobrze poszukać i znaleźć kogoś, u kogo treningi będą samą przyjemnością.
  • FORMA ZAJĘĆ – czy studio proponuje różne typy pole dance, a może być to pole dance, pole art, pole sport, pole choreo, exotic pole. Można zacząć od typowego pole dance, a po pewnym czasie spróbować czegoś nowego i znaleźć styl, w którym czujemy się najlepiej.
  • MIEJSCE – chodzi tutaj o dokładną lokalizację, w której umieszczone jest dane studio. W dużych miastach, takich jak Warszawa, duże znaczenie ma właśnie lokalizacja, bo dobrych miejsc nie brakuje. Jeżeli przez większość czasu przebywamy w jednej okolicy, to dojeżdżanie na drugi koniec miasta może być kłopotliwe.
  • CZAS – wiele razy musimy kierować się również czasem, w jakim prowadzone są zajęcia. W większości studiów zajęcia odbywają się popołudniu, a my potrzebujemy zajęć rano albo w weekendy. Wtedy warto spojrzeć na grafik i poszukać takiego studia, które proponuje zajęcia w czasie, który nam odpowiada.
  • WIELKOŚĆ/ILOŚĆ SAL – jest to ściśle związane z ilością osób przypadających na jedną rurkę i właśnie to, ma duże znaczenie. Dla niektórych fakt, że podczas zajęć musi dzielić rurkę z drugą kursantką nie ma żadnego znaczenia, a co więcej jest nawet dobrym powodem do odpoczynku między jedną a drugą figurą. Innym natomiast się to nie podoba i jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ skoro płaci za zajęcia, to chce mieć jak największą swobodę podczas ćwiczeń.
  • CENA – nie można nie wziąć pod uwagę również ceny, która dla wielu osób jest pierwszorzędnym wyznacznikiem. Zajęcia pole dance nie należą do najtańszych, dlatego mimo, że różnice w cenach między studiami nie są kolosalne, to nawet kilka złotych robi różnicę.
  • BEZPIECZEŃSTWO – bardzo ważna kwestia, a nie zawsze brana pod uwagę. Chyba nie ma studia, w którym nie ma materacy dostępnych podczas zajęć, ale warto zwrócić na to uwagę. Ważne jest też to, aby osoba przyjmująca Was na zajęcia zapytała o Wasz stan zdrowia. Co prawda, ćwiczycie na własną odpowiedzialność, ale przeprowadzenie takiego wywiadu wiele ułatwia w przyszłości. Bezpieczeństwo podczas zajęć odnosi się również do samej sali, czyli jej stanu technicznego. Dodatkowym atutem jest na pewno obecność bezpłatnej magnezji dostępnej dla każdej kursantki.
  • ATMOSFERA – również bardzo ważny aspekt, ponieważ zajęcia powinny być dla nas przyjemnością. Nie musi być to kwestia samego studia, ponieważ możemy trafić na początku jedynie do takiej „mało współpracującej” grupy, gdzie będziemy czuły się porównywane, a do każdych zajęć będziemy podchodzić z niechęcią. Natomiast inna grupa w tym samym studiu może być dla nas idealna, kursantki będą się wspierać, a my poczujemy się jak ryba w wodzie.
  • OPCJE DODATKOWE – studio pole dance nie musi ograniczać się jedynie do pole dance. Oprócz zajęć związanych bezpośrednio z pole dance, takimi jak streching, studio może oferować wiele innych ciekawych zajęć. Wiele studiów proponuje zajęcia takie jak aerial hoop, aerial skils, trampoliny, czy zajęcia fitnessowe. Jest to dobra opcja dla osób chcących uczęszczać na wiele zajęć tylko do jednego miejsca. Może z tego wynikać wiele korzyści, takich jak dodatkowe rabaty, dzięki łączeniu zajęć.

Nasuwa się tylko jedno pytanie, czy istnieje „szkoła idealna„? Według mnie nie. Tak samo, jak nie istnieje idealna szkoła podstawowa, liceum, technikum czy uczelnia. Nie ma lepszych i gorszych szkół pole dance. Szkoły są różne i proponują inne rozwiązania. Wiele z Was może się ze mną zgodzić, bo przecież „moja szkoła jest najlepsza!”. Jasne, że tak. Jest ona najlepsza, ale dla Ciebie. Każda kursantka powie, że to właśnie jej szkoła jest najlepsza, dlatego przy wyborze szkoły pole dance warto posiłkować się opinią innych, ale wyboru należy dokonać samemu. Najlepiej poprzez czynne uczestnictwo w pojedynczych zajęciach. Wiele szkół proponuje darmowe pierwsze zajęcia albo dni otwarte – właśnie wtedy możemy najlepiej poznać daną szkołę i wtedy dokonamy odpowiedniego wyboru. W dużych miastach trudno byłoby odwiedzić dosłownie KAŻDĄ szkołę pole dance, dlatego warto wysłuchać opinii innych, a decyzje podjąć samodzielnie po wyłonieniu tych, które spełniają nasze warunki.

Jeżeli ta decyzja jest wciąż przed Wami, to życzę podejmowania właściwych wyborów 🙂

AAA_2919.JPG

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!