FIGURA NA (F)TOREK

Kolejna porcja rurkowych zmagań już gotowa! Trochę późno, ale znowu macie dwa tygodnie na sprawdzenie swoich umiejętności 😉 Sama doceniam takie powtórki odkąd przeszłam operację. Cofnęłam się o jeden poziom i chociaż uczę się nowych rzeczy to często zauważam, że figury, których uczyłam się kiedy potrafią sprawić problem ? Na dzisiaj do powtórki figury z wykorzystaniem kolan, do roboty!

 •  PTAK – zaczynamy od bocznej wspinaczki, dolną nogę układamy za rurą tak, aby opierać ją udem i jednocześnie kostką nogi dolnej trzymamy kostkę nogi górnej, dzięki czemu uzyskujemy lepsze trzymanie. Rękę dolną, czyli zewnętrzną trzymamy rurę na dole i zjeżdżamy nią na tyle nisko, aby móc wepchnąć biodra do przodu. Na początku jest ciężko, ja zawsze bałam się, że w tym momencie spadnę, ale ostatecznie lepiej się dzięki temu trzymam. Rękę górną puszczamy. Docelowo obie ręce powinny zostać puszczone.
  DSC_0998.JPG
 • KOMETA – wszystko odbywa się tak samo, jedynie ułożenie nóg jest inne. Tutaj noga dolna znajduje się bliżej górnej i jest wyprostowana. Różnica polega też w ułożeniu rąk, ponieważ tutaj dolna pozostaje na swoim miejscu i nie puszczamy jej.
  DSC_0999.JPG
 • PODZIELONE V – również figurę rozpoczynamy od bocznej wspinaczki i dolną, czyli zewnętrzną nogę układamy jak do ptaka. Ręka dolna znajduje się na dole, a górna na górze tak, aby nasze ciało znajdowało się w poziomie. Na tym etapie pozostaje nas tylko rozłożenie nóg do V – ki.
  DSC_1004.JPG
 • ŻABA – rozpoczynamy tak samo, czyli od bocznej wspinaczki zaczepiamy nogę u góry, a dolną zaczepiamy dokładnie tak samo jak górną w dosyć dużym rozstawieniu. Ręce dokładnie tak, jak w podzielonym V i ciało znajduje się w poziomie.
  DSC_1007.JPG

Kto ma problemy z boczną wspinaczką, ten ma szansę ja przećwiczyć przy każdej z tych figur. Kolana będą miały dosyć, dlatego pamiętajcie o obu stronach! Jest to niezwykle ważne, aby obie strony były wyćwiczone równie dobrze. Ułatwia to sprawę na późniejszych etapach. Nie będziemy musieli się zastanawiać, na którą stronę jest na wygodnie.

Jeszcze zmieściłam się w czasie, więc od jutra możecie zabierać się do roboty 🙂

STRÓJ: Top i szorty TOTAL BASIC –> wearcontrol.pl
STUDIO: Spin – Up Centrum Aktywności Fizycznej
ZDJĘCIA: Moja rurkowa przyjaciółka Sandra 🙂

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!