Wiem, że późno, ale jest! Pierwszy z serii postów, w którym przypomnimy albo nauczymy się każdej figury. Zaczynamy od poziomu podstawowego. Dla niektórych z Was będzie to miły powrót do momentów, kiedy było lekko i przyjemnie, a dla innych to szansa na przećwiczenie tego, czego nauczyli się na zajęciach. Na jeden post będzie przypadało kilka figur. Zaczynamy tę zabawę!
- Siedzonko – wspinamy się na rurę przez wejście podstawowe. Na górze rozkładamy nogi trzymając się na rękach i siadamy zakładając nogę na nogę. Dominika przypomniała mi o jednej ważnej uwadze – przechylamy ciało w stronę nogi, która jest płód spodem, żeby nie zjechać z rury. I tak siedzimy sobie i siedzimy… I pamiętamy o obciągniętych palcach!
- Piotruś Pan – jedno z pierwszych przejść, jakich się uczymy, czyli z Siedzonka do Piotrusia Pana. Będąc w siedzonku przekładamy jedną rękę przed rurę, tak aby blokować bark.
- Strażak podstawowy – niby podstawowy, a jednak najgorszy ze wszystkich strażaków. Wyżej kładziemy rękę prawą, niżej lewą, lewą nogę prowadzimy po kole i kierujemy kolana między rurę.
- Strażak skrzyżowany – ręce są ułożone, tak jak w strażaku podstawowym, a lewą nogę kierujemy po kole i na obciągniętych palcach układamy z przodu rury, A prawą na flexie za rurą. Tak samo, jak przy wejściu podstawowym.
- Strażak boczny – ręce układamy jak przy strażaku podstawowym, a lewą nogą po kole łapiemy rurę pod kolanem i dokładamy drugą nogę na górę. Lepiej wyjaśnić nie potrafię, dlatego patrzcie na zdjęcie ⬇️
Na początek wystarczy, macie co ćwiczyć. Teraz pewnie sobie myślicie, jakie to wszystko na początku było trudne, a teraz? Wszystko przychodzi tak łatwo. To jest najlepszy dowód na to, że nasza praca ma znaczenie. To, że teraz ciężko jest mam zrobić jakąś figurę nie oznacza, że zawsze tak będzie. W końcu będziecie patrzeć na nią jak na tego niewinnego strażaka. Trzeba tylko w siebie uwierzyć 🙂
Zdjęcia: Marzec Photo
Strój: Control – Workout Wear —> http://www.wearcontrol.pl/produkt/special-look-marzec-rurce/
Warto dodać, że przy każdym siedzeniu typu podstawowe trzeba przechylić ciało w stronę nogi, która jest pod spodem, żeby tak jakby „zaklinować się” na rurce. ? Jeśli tylko założymy nogę na nogę to najzwyczajniej zjedziemy z rurki na ziemię. ?
Dobra uwaga, zapomniałam dopisać 🙂 Robi się to już teraz automatycznie i nawet nie zwróciłam uwagi, że tego nie dopisałam 🙂
Według mnie nie ma znaczenia na którą stronę się przechylisz, zauwazylam ze jedni przechylaja się na stronę nogi pod spodem a inni wrecz odwrotnie ?
http://poledance-paris.com/12_repertoire/images/planche01_fig22.jpg
https://i.pinimg.com/736x/80/6e/f5/806ef56321c9cbf87c01787850105862–pole-art-pole-moves.jpg
Nawet nie wiedziałam 🙂 Cały czas uczyłam się przechylenia w stronę nogi pod spodem, ale rzeczywiście w drugą też daje radę ?