NIEZBĘDNIK POLE DANCERKI, czyli ćwiczenia wzmacniające pod pole dance cz. 1

Dzisiaj postanowiłam zebrać dla Was najlepsze ćwiczenia wzmacniające pod pole dance, dzięki którym Wasze treningi będą bardziej efektywne. Każdy z nas jest inny i potrzebuje innych ćwiczeń, które pomogą mu robić szybsze postępy. Są jednak ćwiczenia zalecane dla każdego z nas, które są idealne pod pole dance i pozwalają na świetne przygotowanie do ćwiczeń na rurce. Długo myślałam nad napisaniem tego tekstu, ponieważ nie jestem specjalistką  tej dziedzinie, dlatego postanowiłam zebrać właśnie te ćwiczenia, które sama wykonuję, a wszystkiego nauczyłam się podczas zajęć czy warsztatów, Pamiętajcie, że niezbędne jest właściwe przygotowanie do ćwiczeń. Nie wymagajcie od siebie za dużo, wszystko małymi kroczkami i z głową!

Jak dobrze przygotować się do treningu?

Niewiele osób zwraca uwagę na to, jak ważne jest właściwe przygotowanie do treningu. Nie tylko do treningu pole dance, ale każdego innego również. Nie ma po co się powtarzać, dlatego jeśli ktoś jeszcze nie widział pierwszego postu z tej serii, w którym piszę właśnie o tym, jak odpowiednio przygotować się do treningu, to zapraszam tutaj –> https://marzecnarurceblog.wordpress.com/2017/06/08/niezbednik-pole-dancerki-jak-przygotowac-sie-do-treningu/

5 ĆWICZEŃ WZMACNIAJĄCYCH POD POLE DANCE

  • PLANK (DESKA) – ćwiczenie, która wzmacnia dosłownie całe ciało. Całe ciało ułożone jest w jednej linii, spinamy wszystko od czubków palców do głowy. Bardzo ważne tutaj jest, aby głowa była przedłużeniem kręgosłupa. Koniecznie pilnujemy odcinka lędźwiowego, który często wymyka się nam spod kontroli (sama należę do tych osób). Tą pozycję utrzymujemy na początek przez co najmniej 30 sekund, a później ten czas wydłużamy do 60 sekund. To ćwiczenie możemy urozmaicić o pozycję na boku. Przechodzimy z jednego boku, przez środek na drugi bok.pobrane (1) pobrane
  • MOSTEK – to ćwiczenie doskonale wzmacnia mięśnie i rozciąga. Dobre gięcie pleców jest niezbędne do wielu figur. Dłonie układamy koło głowy i podnosimy ciało. Jeżeli macie problem z podniesieniem to możecie spróbować opierając ręce przy ścianie. To ćwiczenie jest odpowiednie, kiedy w planach mamy figury takie jak russian layback czy eagle. Mostek jest obecny podczas moich każdych ćwiczeń i efekty są niesamowite 🙂pobrane (2)
  • POMPKI – to ćwiczenie podobnie jak deska, wpływa pozytywnie na każdą część naszego ciała. Tutaj również musimy utrzymywać ciało w jednej linii i pilnować odcinka lędźwiowego. Do wyboru mamy pompki damskie i męskie w zależności od naszego poziomu zaawansowania. Do wyboru mamy też różne warianty, m.in. rozstawienie ramion.bischoff_pushups02-3c4b79e413b94cb52edbfdc633a65eb5
  • HOLLOW BODY – leżąc na podłodze unosimy ręce i nogi do góry. Powoli opuszczamy do momentu kiedy odcinek lędźwiowy nadal przylega do ziemi. To ćwiczenie doskonale wzmacnia przede wszystkim mięśnie brzucha. Nie należy do najłatwiejszych, ale na początek trzymacie tę pozycję przez 30 sekund. Później możecie stopniowo wydłużać ten czas.Hollow-body
  • PODCIĄGANIE NA RURZE – moje znienawidzone ćwiczenie podczas zajęć, ale bardzo potrzebne i pomocne. Zawsze starałam się go unikać, a zazwyczaj jeśli staramy się czegoś unikać, to właśnie nad tym powinniśmy popracować. Dlatego odkąd mam w domu rurę to to ćwiczenie stało się niezbędne podczas każdych ćwiczeń. Wzmacnia ramiona, brzuch i całą naszą siłę. Działa cuda!

To już koniec pierwszej części ćwiczeń wzmacniających. Pamiętajcie, że kluczem do sukcesu jest systematyczność i poprawność wykonywanych ćwiczeń. To ostatnie jest też niezbędne dla naszego zdrowia, ponieważ źle wykonywane ćwiczeń może narobić więcej szkód niż pożytku. A podczas ćwiczeń niezbędny jest odpowiedni strój – ja polecam ten od Control – Workout Wear, ponieważ jest niezwykle wygodny, zapewnia komfort ruchów i jest wykonany z materiałów oddychających i odprowadzających wilgoć, słowem – najwyższa jakość. P.S. Koniecznie sprawdźcie ich nową kolekcję –> http://www.wearcontrol.pl/kategoria-produktu/nowosci/. A jeżeli nadal nie macie w co spakować się na trening, to polecam wyposażyć się w plecak od Pole Star Accessories, ponieważ ma odpowiednią wielkość – pomieści wszystko, co jest niezbędne na treningu, a poza tym jest wygodny, funkcjonalny i… po prostu piękny 🙂 Życzę miłych ćwiczeń 🙂

A teraz przedstawiam listę postów, które wejdą na stałe do repertuaru bloga. Dzięki seriom postów, będą się one pojawiać częściej i będą jeszcze bardziej zróżnicowane. Przedstawiam Państwu:

  • Figura na (f)torek – to będzie co tygodniowa seria, w której od podstaw przejdziemy przez wszystkie znane mi figury. Zaczniemy od początku, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Poznaj mnie bliżej – co miesięczne wywiady z gwiazdą pole dance. Dzięki temu bliżej poznacie swoich idoli (seria rusza od października)
  • #kołcznarurce – seria już Wam dobrze znana, czyli pogadanka o motywacji.
  • Niezbędnik pole dancerki – seria postów, która nie będzie pojawiać się regularnie, a mówić będzie o tym, co każdy z nas powinien wiedzieć na temat pole dance.
  • Pole Dance News – comiesięczna seria, w której będę opisywać, co wydarzyło się w świecie pole dance podczas ostatniego miesiąca. Posty będą pojawiać się pod koniec każdego miesiąca.

To tyle nowości, dlatego każdemu radzę wziąć do ręki kalendarz i uzupełnić ważne daty!

Wszystkie ćwiczenie pochodzą z moich doświadczeń podczas zajęć oraz są uzupełnione wiedzą z poniższych źródeł:
http://www.polelove.pl/lists/cwiczenia-wzmacniajace-core-zrobisz-je-w-domu/100
http://www.sdcpoledance.pl/2016/01/22/szesc-koronnych-cwiczen-wzmiacniajacych-w-pole-dance/
https://www.youtube.com/watch?v=lTYs2PBpeV0

Zdjęcia: Google Grafika oraz Marzec Photo
Strój: http://www.wearcontrol.pl  —> http://www.wearcontrol.pl/produkt/special-look-marzec-rurce/

AAA_2782-2-460x600

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!