NIEZBĘDNIK POLE DANCERKI – jak przygotować się do treningu?

Słowem wstępu przedstawiam nową serię, która ukaże się na blogu, czyli NIEZBĘDNIK POLE DANCERKI. Tu będą poruszane kwestie niezbędne dla każdego z nas. Zbiorę w jedno miejsce, wszystko, co musicie wiedzieć o pole dance.

Dużo mówi się o tym, jak przygotować się do Waszego pierwszego treningu pole dance. Jest to zrozumiałe, ponieważ właśnie wtedy mamy największe obawy, nie wiemy, co ze sobą wziąć, jak się ubrać. Stres nas całkowicie zjada. Jeżeli pierwsze zajęcia masz już za sobą, to pora dowiedzieć się, jak przygotować się do treningu. Pole dance to sport siłowy, w którym im więcej umiesz, tym jest… ciężej. Z zajęć na zajęcia robi się coraz trudniej, rozgrzewka i ćwiczenia wzmacniające są coraz dłuższe, ponieważ figury wymagają większej siły. Dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie, aby nasz trening był naprawdę efektywny.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ĆWICZEŃ?

  1. Odpowiedni strój – jest to ważny element każdych ćwiczeń, nie ograniczajmy się do pole dance. My mamy swoje specjalne super – stroje, które są szyte tak, aby zapewnić nam jak największy komfort podczas treningu. Ale każda inna dyscyplina też rządzi się swoimi prawami i potrzebuje odpowiedniego stroju. Nie należy o tym zapominać.
  2. Jedzenie – nie chodzi tutaj o odpowiednią dietę, ponieważ ta powinna być dobrana przez specjalistę do naszych potrzeb. Chodzi tutaj o to, co i kiedy jemy przed treningiem. Należy unikać ciężkostrawnych potraw – chyba nikt z nas nie lubi tego ciężkiego uczucia na żołądku, a już na pewno nie chcecie tego czuć wisząc głową w dół. Kiedy zjeść ostatni posiłek przez treningiem? Podobno optymalne będą 2 – 3 godziny przed treningiem. Coś bardzo ważnego! Pamiętajcie, aby nie ćwiczyć z pustym żołądkiem. Bez odpowiedniej dawki energii, nasz organizm może nie poradzić sobie z takim wysiłkiem, co może doprowadzić do osłabienia (a wyobraźcie sobie, że możecie stracić przytomność i spaść z rury!).
  3. Miejsce – pamiętajcie, że zarówno podczas treningu pole dance, jak i każdego innego, ważne jest miejsce. W naszym przypadku należy zachować odpowiednią odległość rury od innych sprzętów, tak, abyśmy mogły spokojnie wykonywać najróżniejsze wariacje bez obawy o to, że nogami uderzymy w ścianę.
  4. Woda – bardzo ważne jest uzupełnianie płynów, zarówno przed, w trakcie i po treningu. Najlepiej popijać wodę małymi łykami. Gazowana czy niegazowana? Najlepsza będzie ta niegazowana, ponieważ nie powoduje uczucia ciężkości. A może zamiast wody wybiorę napój izotoniczny? Są zwolennicy, jak i przeciwnicy izotoników, ale woda wydaje się najbardziej naturalnym wyjściem.
  5. Myśl! – mówią, że wszystko zaczyna się w naszej głowie, czyli trening też. Jak sami wiecie treningi pole dance są niezwykle wymagające i często zdarza nam się załamanie i praktycznie cały trening spędzamy podpierając ścianę. To mi się nie uda, za trudne, jestem beznadziejna! Trochę wiary w siebie moi drodzy. Wszystko możecie osiągnąć, ale oprócz siły ważny jest też sposób Waszego myślenia. Nie poddawajcie się i już na samą myśl o treningu wierzcie, że dzisiaj wszystko Wam się uda! Z takimi tekstami jestem jak #kołcznarurce 🙂

W tych 5 punktach zebrałam najważniejsze rzeczy, o których musicie pamiętać przed treningiem. Musicie wiedzieć, że pole dance jest bardzo wymagającym sportem i każdy z nas ma gorsze i lepsze dni. Jeżeli zastosujecie te zasady, to sami zobaczycie, jak wiele zależy od nas samych, od odpowiedniego przygotowania.
Pierwszy post z tej serii już za nami, a niedługo kolejne. Szykujcie się na więcej!

Strój ze zdjęcia: Control – Workout Wear

AAA_1923.JPG

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!