Kim są pole dancerki?

Zastanawialiście się kiedyś kim one naprawdę są? Zazwyczaj przychodzimy na zajęcia, zamieniamy ze sobą kilka zdań – zwykle na temat pole dance – i tak nam mija wspólnie spędzona godzina. Potem każdy się spieszy i w biegu żegna z resztą kursantek. Jasne, że po pewnym czasie się zaprzyjaźniacie i rozmawiacie na wszystkie możliwe tematy, dowiadując się o sobie wszystkich szczegółów. Ale nie zastanawialiście się nigdy kim jest ta dziewczyna, z którą mijacie się w drzwiach studia albo ta , której zdjęcie znalazłaś na Instagramie? A może codziennie na ulicy ją mijasz i podświadomie wiesz, że to właśnie ona? Co one robią? Czym się zajmują? Kim są?

Dzisiaj odpowiemy sobie na te pytanie. Skąd taki temat? Pewnie nikogo to nie obchodzi. Jednak jakby się nad tym głębiej zastanowić, to chyba Was to trochę nurtuje, co? Ostatnio liczba polubień mojej strony na Facebook’u (polecam –> MARZEC NA RURCE) stale rośnie. Odbierając powiadomienia o tym, że jest Was coraz więcej przyglądam się kim są moje czytelniczki. Wyświetla mi się jedynie zdjęcie profilowe i miejsce zamieszkania/pracy/szkoły. Po niektórych od razu widać, że trenują pole dance (zdradza Was zdjęcie profilowe), a inne albo tego nie pokazują, albo w ogóle nie trenują. Znowu się rozpisuję, a trzeba by skupić się na szczegółach, czyli zmierzamy do pierwszego pytania…

CZY ISTNIEJE JAKAŚ SPECYFICZNA GRUPA OSÓB, KTÓRE TRENUJĄ POLE DANCE?

Zastanawiałam się nad tym wiele razy. Może częściej swoją przygodę z pole dance rozpoczynają osoby uprawiające konkretne zawody czy studiujące dane kierunki? Może nawet istnieje taki stereotyp. Dzisiaj szybko się go pozbędziemy, ponieważ odpowiedź oczywiście brzmi… NIE. Z tego, co zdążyłam zaobserwować każdy z nas jest inny. Po zajęciach każdy wraca do swoich zajęć – pracy jako księgowa, nauczycielka, kelnerka, lekarka…; na studia ekonomiczne, prawnicze, medyczne…; do szkoły, czyli liceum, technikum, gimnazjum i – nie bójmy się tego napisać – do podstawówki też (podziwiam te dzieci i nigdy nie zmienię zdania!). A część z Was wraca po prostu do domu i rodziny. W takim razie, może pole dancerki chociaż wyglądają podobnie? Oczywiście, każdy z nas jest inny, to jest wiadome, ale niektórzy myślą, że może taka pole dancerka to tylko kruczoczarne włosy, piękna, chuda, seksowna i jeszcze wygadana? Otóż nie. Stereotyp takiego wyglądu pole dancerki zdecydowanie funkcjonuje i zdążyłam się o tym przekonać na własnej skórze. Jako, że jestem blondynką, nie należę ani do najszczuplejszych, ani najseksowniejszych, a wygadana też nie jestem (tyle lat nieśmiałości robię swoje), to wszyscy na wieść, że tańczę na rurze robili wielkie oczy i pytali, jak to jest możliwe. A tak jakoś wyszło. Żeby tańczyć jazz, śpiewać czy robić cokolwiek innego, co jest Twoją pasją nie musisz wyglądać tak, jak inni. Mówisz komuś, że tańczysz taniec nowoczesny, to nie szufladkuje Cię i nie mówi, czemu nie wyglądasz tak i tak. U nas niestety to się jeszcze zdarza. Każda z nas jest inna. Jedne są szczupłe, inne kilka fałdek na brzuchu więcej, blondynki, brunetki, niskie, wysokie… Pole dance to sport, pasja, hobby jak każde inne. Dlatego każda z nas jest wyjątkowa. Żeby się przyczepić jeszcze do czegoś, to może istnieje odpowiedni wiek? O tym już wspomniałam, w jednym z moich poprzednich postów (spóźnialskich zapraszam do lektury —> Czy jestem na to za…?), jednak napiszę jeszcze raz. Pole dance to sport, dlatego nigdy nie jesteś ani za młoda ani za stara. Dzieci wywijają na tej rurze lepiej ode mnie, mają więcej siły i robią takie figury o jakich ja mogę sobie pomarzyć. I jest w tym coś złego? Po internecie krążą filmy o kobietach dużo starszych od mojej mamy i też wywijają lepiej ode mnie. Ktoś widzi w tym coś nie tak? Nie. A przynajmniej nie powinien. Jeżeli masz pasję i chcesz się realizować, to nie pozwól, aby coś stanęło Ci na przeszkodzie. Nie wspominam już nawet o płci, bo wiadomo, że pole dancerów także mamy i to świetnych.

Przejdźmy do najkonkretniejszych konkretów tego postu…

KIM SĄ POLE DANCERKI?

822 osoby, które na ten moment lubią moją stronę to:

  1. STUDENCI – objawia się lista najróżniejszych kierunków. Trudno byłoby mi opisać je wszystkie, bo jest ich naprawdę sporo. Medycyna, prawo, ekonomia, logistyka, pedagogika, psychologia… I mogłabym tak wymieniać w nieskończoność.
  2. UCZNIOWIE – lista się zmniejsza, ponieważ w osobach w moim wieku rodzi się swego rodzaju strach, co powiedzą inni, dlatego rzadko widuję napis „Uczeń w Liceum/Technikum/Gimnazjum im.(…)„. Jednak mam nadzieję, że i Was będzie coraz więcej.
  3. PRACOWNICY – lista jest jeszcze dłuższa. Od kelnerek, przez księgowe do lekarzy i prawników. Nie ma zawodu, który przeważałby nad innymi. Nie ma przekonania, że jeżeli jesteś lekarzem, to nie wypada Ci robić takich rzeczy. Albo dziennikarką, czy nawet posłem. Możesz być kim chcesz i realizować swoje pasje jednocześnie.
  4. ZAWÓD: MAMA – zawsze podziwiałam kobiety, które poświęcają swoje życie na całodobowe zajmowanie się domem i dziećmi. To nie jest tak, że one nic nie robią. Uważam, że ta praca potrafi być tak samo męcząca, jak każda inna. I nie przeszkadza nikomu, że jak jest mamą, to nie wypada tańczyć na rurze. Wypada.
  5. MOJA RODZINA I PRZYJACIELE 🙂 – chyba polubili tą stronę z litości, żebym w końcu dobiła do tego 1000, ale i tak się cieszę. Nie no, tak naprawdę dają mi dużo wsparcia i miłości.

Czyli kim są te pole dancerki, w sumie nawet pole dancerzy? Sobą. Każdy z nas zajmuje się czymś innym, ale łączy nas wspólna pasja, dzięki czemu tworzymy tak prężnie rozwijające się środowisko pole dance.

Aż się wzruszyłam, dlatego na koniec chciałabym Wam podziękować. Wam, jako moim czytelnikom, bo bez Was nie byłoby tego wszystkiego. Może nie mam tysięcy lajków na Facebook’u i Instagramie, może nie mam świetnego ciała i super umiejętności. Jednak wydaje mi się, że mam o wiele więcej. Wiem, że każdy z Was czuję się w niektórych momentach tak samo jak ja i przychodzi tu i czyta moje wypociny, bo naprawdę mu się to podoba. Jestem Wam za to niezwykle wdzięczna 🙂 Twórzmy razem tą społeczność pole dance.

AAA_9911.JPG

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!