Czy jestem na to za…?

Stara? Młoda? Na pewno są tutaj także tacy, którzy zadawali sobie to pytanie. Zacznijmy od tej kwestii ogólnej. Przez całe nasze życie zadajemy sobie któreś z tych pytań. Tego nie zrobię, bo mi nie wypada, jestem już za stara albo jeszcze za młoda. Ze względu na to „co powiedzą inni” odmawiamy sobie w życiu wielu rzeczy. A może wcale nie powinniśmy? Skrycie marzysz o tatuażu, ale każdy mówi, że na to jesteś już za stara, jak Ty będziesz wyglądać?! Może w końcu tak jak TY byś chciała? Niby na nic nie jesteś za młoda, nie chodzi tu o rzeczy oczywiste, jak np. alkohol. Jednak wielu rzeczy nam nie wypada zrobić. Czy rzeczywiście warto podporządkować wszystkie swoje marzenia i plany pod to, co powiedzą inni? Przechodząc do sedna, pole dance jest chyba obecnie najbardziej kontrowersyjną aktywnością fizyczną, ze względu na sposób, w jaki ciągle widzą to inni. Możesz usłyszeć, że na pole dance jesteś zarówno za stara, jak i za młoda. Bardzo łatwo to zauważyć na dwóch przykładach:
– odbiór pole kids przez społeczeństwo,
– odbiór pole dance przez osoby starsze.
To jaki jest ten wiek idealny? Według mnie takiego wieku nie ma.

Pole dance jest taką formą aktywności fizycznej, która wymaga od nas siły, równowagi, lekkości, rozciągnięcia i przede wszystkim chęci oraz silnej woli. Jeżeli czujesz, że pole dance jest stworzony dla Ciebie, to nic nie powinno Cię ograniczać w drodze do spełniania marzeń. Zawsze lepiej jest zacząć ćwiczyć wcześniej, kiedy zarówno nasze kości, jak i mięśnie łatwiej się rozciągają, to dlaczego pole dance miałby nie być przeznaczony dla dzieci? Ale w drugą stronę jest podobnie. Mówi się, że trzeba zacząć wcześniej, ale nie oznacza to, że później nie dasz sobie rady. Jeżeli bardzo czegoś chcemy i wkładamy w to całe swoje serce, to uda nam się to osiągnąć. Jednak jako dzieci sami nie podejmiemy takiej decyzji, podejmują ją nasi rodzice. Ale kto powiedział, że nie możesz zacząć trenować w wieku 15-16 lat? Ja na swój pierwszy trening poszłam w ieku 16 lat, chociaż już dwa lata wcześniej o tym myślałam. Zawsze coś mnie hamowało. A co ja powiem mamie, czy dam sobie radę i w końcu moje ulubione, czyli „co ludzie powiedzą?”.Teraz żałuję, że zdecydowałam się na to tak późno. Każdy wiek jest dobry, żeby zacząć robić to, co może być Twoją prawdziwą pasją. Ktoś powie, że w wieku 40-50 lat nie wypada robić takich rzeczy. To twoje życie i powinnaś przeżyć je tak, jak Ty tego chcesz. 

Mówią, że zmianę świata należy zacząć od siebie. Zmianę myślenia ludzi na temat pole dance też należy zacząć od siebie. Boisz się, że ludzie się od Ciebie odwrócą, kiedy zaczniesz trenować pole dance? A może wpłyniesz na ich opinie? Nigdy nie jest ani za wcześnie ani za późno. Pamiętajcie o tym 🙂

Kilka inspiracji, czyli 71-letnia pole dancerka:

Oraz jedna z najmłodszych, nasza na tym filmie 4-letnia rodaczka Amelia Pawlak:

UWAGA! 

Na koniec zostawiłam najlepsze wiadomości 🙂 Wiem już kogo odwiedzę w te wakacje na 100%, ale to jeszcze nie koniec mojej listy. 

Gwiazdy pole dance:

  1. Berenika Nienadowska
  2. Nikola Pawlak
  3. Agata Biernat
  4. Kasia Kwaśniewicz, Wioletta Kącka  – mam nadzieję, że uda nam się zgrać z terminami 🙂

Studia pole dance:

  1. Royal Fitness – Warszawa 
  2. Hell Yeah – Warszawa 

Ja już nie mogę się doczekać, a moją podróż zaczynam już w czerwcu! 

Jeżeli chcesz, żebym odwiedziła Ciebie albo twoje studio – czekam na wiadomość 🙂 

Już w ten wtorek pojawi się pierwszy wpis z serii figura na (f)torek, zaczynamy od podstaw, więc każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 

Do następnego!

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!