Pole dance magazyn – coś do poczytania :)

Czasem wyobrażam sobie tę piękną chwilę, kiedy idę ulicą i w mijającym kiosku widzę polski magazyn o pole dance. Podchodzę, kupuję i mogę poczytać o ostatnich nowinkach ze świata pole dance. Super sprawa, ale na razie niedostępna w Polsce.
Jednak na świecie pole dance rozwija się szybciej i tamtejsi mieszkańcy mogą taki magazyn sobie kupić. Oczywiście, my także. Nie jestem pewna czy gdzieś w Polsce można takie magazyny zakupić, ale na pewno przez stronę internetową tak. O jakich magazynach mowa? Zebrałam listę tych najsławniejszych.

 • POLE2POLE – magazyn z Wielkiej Brytanii i pierwszy magazyn pole dance na świecie. Niestety strona internetowa nie działa, więc nie mogę wyciągnąć zbyt wiele informacji. Kieruję Was do strony facebook’owej —> Pole2Pole Magazine.

  shapeimage_2.png

 • POLE ART – niemiecki magazyn pole dance, powstały w 2014 roku. Miesięcznik pisany w języku niemieckim. Każdy numer zawiera: wywiady, wydarzenie, rubryki specjalne (w tym Nadine Rebel), tutoriale i inne przydatne informacje. Do kupienia na stronie internetowej –> Pole Art Magazine.

  PAM_PoleArtM_Cover_02-2016.png

 • AUSTRALIAN POLE DANCERS MAGAZINE – jak sama nazwa wskazuje magazyn pochodzi z Australii, pisany przez 4 osoby: Jane Blair, Alessandę Izzo, Cecily Satin i Damiana. Damian jest geniuszem internetowym, który tworzy m.in. stronę internetową magazynu. Wszystkie teksty pisane są przez te 3 kobiety, które uprawiają pole dance zawodowo. Magazyn powstał w 2013 roku, a więcej o twórczyniach możecie poczytać w zakładce „Contact”. Na stronie internetowej prowadzony jest również blog. Do kupienia oczywiście na stronie —> Australian Pole Dancers Magazine.

  summer2014-15.jpg

 • POLE DANCE FITNESS & AERIAL ARTS Magazine – ten magazyn pole dance przeznaczony jest na iPady, iPhony oraz Androidy. Magazyn miesięczny zawiera wywiady, ćwiczenia i przydatne artykuły. W aplikacji możemy kupić pełny magazyn lub ściągnąć wersję bezpłatną – ta jest jednak mocno okrojona i zawiera tylko niektóre artykuły, chociaż to już coś. Jak nazwa wskazuje nie jest to tylko magazyn o pole dance, ale również o aerial arts, czyli różnych formach aktywności artystycznej w powietrzu. Strona facebook’owa —> Pole Dance Fitness & Aerial Arts Magazine.

  sc1024x768.jpeg

 • VERTICAL ART & FITNESS – magazyn pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a jego hasło brzmi „For pole dancers by pole dancers”. Z pewnością znajdziecie tutaj wywiady z najsławniejszymi, ćwiczenia i artykuły pomagające w robieniu postępów na rurce. Na ich stronie internetowej znajdziecie także wideo z ćwiczeniami. Do kupienia —> Vertical Art & Fitness Magazine.

  1501712_567686586652375_156171239_n.jpg

 • POLE SPIN – magazyn pochodzi dokładnie z Nowego Yorku. Na ich stronie internetowej możecie znaleźć wiele artykułów oraz możecie zasubskrybować także ich kanał na You Tube (http://www.youtube.com/PoleSpinMagazine). Na stronie nie ma zbyt wiele informacji i nie jestem pewna, czy można ten magazyn zakupić. Za to strona na Facebooku działa prężnie, więc chyba warto ich tam śledzić 🙂 Link do strony internetowej —> Pole Spin Magazine.

  psmag2

Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości my również będziemy mogły czytać o pole dance w naszym języku. Jak na razie pozostaje nam czekać albo czytać magazyny zagraniczne. Powiedzcie, co o tym sądzicie? Może same kupujecie te magazyny? I czy tak jak ja, chcecie aby powstał polski magazyn pole dance? Czekam na Wasze komentarze!

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!