POLE KIDS

Dzisiaj temat dla niektórych bardzo kontrowersyjny. Czy rurka dla dzieci to dobry pomysł? Sama nie wiedziałam czy pozwoliłabym mojemu dziecku na uczęszczanie na takie zajęcia. Wszystko zależne jest także od wieku i tego, jak dziecko podchodzi do pole dance. Zajęcia dla dzieci wyglądają pewnie trochę inaczej niż te, na które uczęszczamy my. W naszych układach niejednokrotnie może pojawić się „seksowny” ruch. Dzieci trenują raczej w sposób rekreacyjny. Instruktorzy bardziej stawiają na rozciągnięcie i figury niż układy. Jaki wiek jest najlepszy? Myślę, że dziecko musi być świadome swojego ciała, ale nie chodzi tu o wiek dojrzewania. Mam na myśli to, żeby dziecko rozumiało, po co chodzi na takie zajęcia i co chce osiągnąć. Dzieci mają tą możliwość szybkiego rozciągnięcia ciała. Zrobienie szpagatu nie będzie dla nich takim wyzwaniem jak dla 20-latki, która ma pierwszy raz cokolwiek wspólnego z tańcem. Wiek optymalny na rozpoczęcie ćwiczeń według mnie? Myślę, że będzie to 10-13 lat. Dziecku w takim wieku można wytłumaczyć, że nie jest to taniec z klubu dla dorosłych panów, a sport, który wymaga wiele siły i samodyscypliny. Widząc, ile potrafią niektóre dzieci jest mi czasem wstyd. Taka mała i już to umie, a ja jeszcze nie?! Wszystko dlatego, że ona ciągle rośnie i ma większy zakres ruchów i rozciągnięcia. Czy dzieci powinny chodzić na takie zajęcia? Czy będzie to postrzegane bardzo źle?

Zastanówmy się nad plusami i minusami trenowanie pole dance przez dzieci:

  • UPRAWIANIE SPORTU – w dzisiejszych czasach dzieci najczęściej siedzą przed komputerem czy telewizorem, a 10-latki potrafią się malować lepiej ode mnie. Uważam, że w dziecku trzeba zaszczepić jakąś pasję. Nie wie, co by chciało robić, więc my musimy mu pokazać dostępne opcje. Pole dance jest jedną z nich. Jeżeli Ty, jako mama czy tata trenujesz, to czemu Twoje dziecko nie miałoby spróbować? Jeżeli mu się nie spodoba, to zrezygnuje, ale warto pokazać mu, jak ważna jest aktywność fizyczna.
  • STEREOTYPY – „a co powie na to babcia czy sąsiadka? Pewnie chłopcy będą myśleć czy tańczy w klubie i będą jej dokuczać…”. Tylko.. co z tego? Życie nie jest od przejmowania się „co powiedzą inni”. Jeżeli dobrze to przedstawisz i Twoje dziecko będzie wiedziało, że rura to nie tylko striptiz, a sport z elementami akrobatyki to nie warto się przejmować opinią innych.
  • PASJA/PLAN NA ŻYCIE – jak już pisałam wcześniej, dzieci w takim wieku szybciej przyswajają pewne informacje i łatwiej przychodzi im np. rozciąganie. Jeżeli Twojemu dziecku się to spodoba to za parę lat Ci podziękuję, że dałaś mu możliwość rozpoczęcia nauki w tak wczesnym wieku. w przyszłości pole dance może stać się jego największą pasją, ale również zawodem. Może zostać instruktorem, brać udział w zawodach i zostać światowej sławy pole dancerem. Gdybym ja miała taką możliwość w przeszłości, to na pewno chciałabym z tego skorzystać.

Co skłoniło mnie do napisania tego postu? Film z zajęć dla dzieci udostępniony na Facebooku przez Anne Marie – Kot. Film znajdziecie na stronie Anne-Marie Kot – Artist Page, udostępnię go również na swoim fanpage’u. Postęp dzieci jest niesamowity, jestem pod naprawdę ogromnym wrażeniem. Wcześniej moje odczucia co do pole kids były mieszane. Teraz wiem, że gdyby tylko moje dziecko chciało uczęszczać na takie zajęcie, to zgodziłabym się bez chwili namysłu. Pole dance to wspaniały sport, do którego miłość można zaszczepiać już u dzieci. Nie ważne, co powiedzą inni teraz. Ważne jak dumna będziesz ze swojego dziecka, kiedy będzie osiągać kolejne poziomy zaawansowania.

Na koniec zdjęcie mojej cudownej chrześnicy Natalki <3 Zapraszam Was na bloga jej Mamy – Kingi, mojej siostry 🙂 –> Mama Natki.
Do następnego postu już niebawem 🙂

14151921_1075912179151961_1692968837_o (1)

 

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!