Jaką szkołę pole dance wybrać?

Kiedy zrobiliśmy ten pierwszy krok i już zdecydowaliśmy się na pole dance, to stoimy przed kolejnym trudnym wyborem. Wyborem szkoły pole dance. Jaką wybrać i na co zwrócić uwagę? Dzisiaj napiszę właśnie o tym 🙂

W moim przypadku nie miałam zbyt dużego wyboru, ponieważ w moim mieście są tylko dwie szkoły pole dance. Jednak którąś musiałam wybrać. Na pewno dużo dała mi opinia mojej koleżanki, która również uczęszcza na zajęcia w mojej szkole. Chociaż zanim usłyszałam to od niej, sprawdziłam obie szkoły na własną rękę. Oczywiście najlepiej jest po prostu przyjść chociaż na jedne zajęcia i przekonać się na własnej skórze, ale ja nie miałam na tyle odwagi, żeby jeszcze biegać od szkoły do szkoły. Mój cel był jasny – chcę tańczyć gdzieś, gdzie nie będę czuła się skrępowana. Każda szkoła i każdy instruktor ma swój własny pomysł na prowadzenie zajęć. Musicie wiedzieć, czego chcecie się nauczyć. 
Na pewno ważny jest też wybór instruktora. Ja trafiłam na zajęcia do Oli i po prostu spodobał mi się sposób w jaki prowadzi zajęcia. Jest naszą instruktorką, ale i po prostu człowiekiem. Dla nas, kursantek, jest perfekcyjna, chociaż sama często nam opowiada z czym się jeszcze zmaga. Nie jest mistrzynią, ciągle uczy się czegoś nowego. Sama zaczynała w naszym studiu z jedną z moich rurkowych koleżanek, a teraz ją uczy. Musicie zastanowić się na czym Wam zależy i czego wymagacie od swojego instruktora. Trzeba to po prostu sprawdzić i patrzeć na to, co on sam umie i czy właśnie tego chcemy się nauczyć.

Do wyboru macie też formę zajęć. Są zajęcia indywidualne oraz grupowe. Na zajęciach indywidualnych macie na pewno zapewnioną 100% uwagę trenera, bo nie ma na kim innym się skupić. Zajęcia w grupie dają możliwość uczenia się od siebie wzajemnie. Instruktor pokazuje, a Wy możecie się wspierać i pomagać. Ja uczęszczałam do kilku różnych grup, co chwilę ktoś odchodził, a ktoś inny przychodził. Jednak dopiero teraz poznałam dwie super dziewczyny, z którymi stworzyłam taką rurkową przyjaźń. Być może jest to spowodowane tym, że jesteśmy praktycznie w tym samym wieku, ale po prostu świetnie się dogadujemy.

Wybór jest trudny, ale najważniejsze jest to, jaki jest Wasz cel i jak czujecie się w danej szkole z danym instruktorem. W większych miastach jest to też na pewno większy problem, dużo szkół do wyboru, ale możecie próbować, aż w końcu znajdziecie swój ideał. Możecie zdecydować się na samodzielne treningi w domu. Z podziwem patrzę na takie osoby, bo sama chyba za bardzo bym się bała. W pole dance ważna jest asekuracja przy wykonywaniu wielu figur i to zapewni nas instruktor. Jeżeli macie na tyle odwagi i siły, to życzę Wam powodzenia w tej rurkowej przygodzie! 🙂
Jeżeli jeszcze się nie zdecydowałaś, to nie ma na co czekać – dzwoń do wybranej szkoły i na zajęcia!

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!