Rodzaje pole dance

W dzisiejszym poście zajmę się rozszyfrowaniem kilku podstawowych typów pole dance. Zaczynając od początku postanowiłam wyszukać w Wikipedii „pole dance” i to co zobaczyłam totalnie mnie przeraziło. Cytuję: „Taniec na rurze – rodzaj tańca erotycznego, szczególnie rozpowszechnionego w klubach ze striptizem. Taniec ma na celu wywołania podniecenia seksualnego poprzez ukazywanie nagiego ciała w różnych pozycjach lub obrotach tancerki w oparciu o pionowo ustawioną rurę”. Nie mogłam w to uwierzyć, że nadal pierwsze wyjaśnienie pole dance jest właśnie takie. Następnie natomiast przeczytałam to: „Wysoce rozwinięty taniec wymaga dużej sprawności fizycznej oraz siły, w tym umiejętności typowych dla gimnastyki. Taniec na rurze wykonywany jest również jako forma ćwiczeń fizycznych np. w klubach fitness lub szkołach tańca (niezwiązanych z erotyką) poprawiających wytrzymałość i ogólną sprawność”.

Pierwsze wyjaśnienie to tzw. EXOTIC DANCE, czyli właśnie to z czym ludzie najczęściej identyfikują to, co ja robię. Polega na kręceniu się PRZY rurce i nie wymaga znajomości pole dance. Myślę, że tamten opis zdecydowanie wystarcza.
Drugi opis to POLE DANCE, czyli połączenie figur pole dance z tańcem oraz floor work (elementy taneczne na ziemi) skomponowane z muzyką. Odłamem pole dance jest POLE ART czyli jego bardziej artystyczna wersja, kładąca nacisk na historię opowiadaną tańcem.
0E_mn9exR0k
Typ, który nadal mnie zadziwia to EXOTIC POLE DANCE wymaga wielu skomplikowanych figur, szpagatów, a nawet stania na rękach. Często dziewczyny wykonują to wszystko w szpilkach, co bardzo podziwiam, bo chyba na razie nie dałabym rady. To wszystko musi tez być dobrze skomponowane z muzyką.
161
Idąc dalej w stronę bardziej wyczynową poznajemy POLE FITNESS, czyli forma, która stawia na zbudowanie siły. Nie musimy dopasowywać figur do muzyki, bo może jej nawet nie być. Jedni wolą wykonywać serię figur, inni stawiają na choreografię, która tez nie zawiera wielu elementów tanecznych.
Podobną wersją jest POLE SPORT jednak jest bardziej wymagająca. Tutaj potrzebne są olimpijskie umiejętności. Rozciągnięcie i przede wszystkim siła są kluczem do sukcesu. Gimnastyczki akrobatyczne zdecydowanie wiodą prym w tej dyscyplinie.
pobrane

Mam nadzieję, że święta minęły Wam w miłej, rodzinnej atmosferze i prezenty były trafione. Teraz życzę Wam tylko udanego Sylwestra, bo jaki on, taki cały rok! Zapraszam Was do czytania mojego bloga, bo następny post już niebawem 🙂

 

 

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw komentarz!